TikTok uruchamia platformę efektów rozszerzonej rzeczywistości

Aplikacja TikTok, dobrze znana z krótkich filmików, wkracza do wyścigu o rozszerzoną rzeczywistość. Jeśli do tej pory platforma nie pozwalała na tworzenie własnych Filtry TikTok Chiński gigant chce teraz wnieść wartość do społeczności i wzbogacić doświadczenia związane z aplikacją.

Platforma wciąż w wersji beta

Tik Tok - Réalité augmentée - filtre - tendance - innovation

Powodem, dla którego uruchomienie nowej platformy nie wywołało do tej pory większego poruszenia jest to, że jest ona jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Na razie platforma jest dostępna tylko w prywatnej wersji beta. Jeśli masz konto na TikTok, możesz zapisać się do wczesnego dostępu do tego nowego narzędzia na  effecthouse.tiktok. Użytkownicy zainteresowani tą wczesną wersją proszeni są o podanie kilku danych osobowych i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące ich doświadczeń z technologiami AR

Kontakt

Nowe możliwości

Przed dniem dzisiejszym nie było możliwe tworzenie lub importowanie filtrów na TikTok, więc nowa platforma oferuje nowe możliwości dla użytkowników i deweloperów. 

To nowe narzędzie jest nadal w fazie testów beta, co daje nam czas na wyobrażenie sobie różnych możliwości rozwoju tej platformy i jej zastosowań, a także możliwości reklamowych, jakie może ona oferować markom, firmom i influencerom. 

Na konferencji startowej TikTok powiedział, że narzędzie będzie łatwe w użyciu i że dostępne będą różne funkcje, takie jak śledzenie dłoni i śledzenie ciała. 

Choć TikTok wciąż skąpi informacji i szczegółów na temat funkcji platformy i oficjalnych dat premiery, można sobie wyobrazić, że nie powinno upłynąć wiele czasu, zanim stanie się ona poważnym konkurentem dla Spark AR Studio (Meta) i Lens Studio (Snapchat). 

Na razie TikTok chce dać dostęp do tego narzędzia tylko twórcom treści, więc nie mamy jeszcze ręki do tworzenia. 

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o postępie możliwości tej platformy lub jeśli jesteś zainteresowany przyszłym projektem na TikTok, nie wahaj się wypełnić poniższego formularza niniejszy formularz a my będziemy na bieżąco informować Cię o postępach w rozwoju platformy i jej możliwościach.