Instagram publikuje swój pierwszy Trendreport dotyczący 2022 trendów

Aby pomóc lepiej zrozumieć i przeanalizować nadchodzące trendy na Instagramie, portal społecznościowy opublikował pierwszą edycję TrendReportu, aby zwrócić uwagę na tematy interesujące dla pokolenia Z w 2022 roku. Raport opiera się na badaniu przeprowadzonym przez YPulse w październiku 2021 r. wśród 1200 użytkowników mediów społecznościowych w wieku od 13 do 24 lat w Stanach Zjednoczonych.

Masz w głowie projekt lub chcesz stworzyć filtr na Instagram dla swojej marki? Filter Maker to agencja specjalizująca się w tworzeniu efektów na Instagram. Współpracujemy z ponad 100 międzynarodowymi markami, tworząc filtry dla sieci społecznościowych.

10 kluczowych trendów interesujących dla pokolenia Z

tendances-2022-instagram

Aby ułatwić zrozumienie wszystkich trendów, Instagram podzielił swój raport na 10 tematów.

Kontakt

1 - Trendy w modzie i urodzie

GenZ nie szukają już produktów produkowanych masowo, lecz alternatywnej mody i produktów kosmetycznych. Rzeczywiście, to pokolenie coraz bardziej zwraca uwagę na skład produktów, które nakłada na swoją skórę, i chętniej sięga po produkty lżejsze i bardziej naturalne. 

Według raportu Trendreport, 1 na 3 młodych ludzi chce wiedzieć więcej o kosmetykach i ich składzie, będzie preferować kremy o naturalnym składzie, makijaż wegański i ogólnie używać mniejszej ilości produktów do pielęgnacji urody.

2 - Trendy w zakupach

W 2022 roku młodzi dorośli chcą brać odpowiedzialność za swoje zakupy odzieżowe. Dla większości z nich zakupy przez Internet są nadal ważne, ale chcą oni skłaniać się ku produktom bardziej przyjaznym dla środowiska i odzieży używanej, a także odsprzedawać swoje ubrania na wyspecjalizowanych stronach internetowych. 

Tym samym prawie co czwarta młoda osoba chce kontynuować zakupy w Internecie za pośrednictwem serwisów sprzedających odzież używaną i korzystać z możliwości odsprzedaży własnych ubrań na dedykowanych platformach.

Do najlepszych urządzeń # w tej kategorii należą : 
#shopsmall
#shoplocal
#sklepyMałePrzedsiębiorstwa
#shopsmallfirst
#sustainablefashion

3 - Tendencje w muzyce i tańcu

Młodzi ludzie w wieku od 13 do 24 lat bardzo lubią krótkie filmiki dostępne na Instagram. Filmy te pozwalają im odkryć nowe wyzwania i rozrywki, ale także nowych artystów i muzykę oraz nowe tańce. 

Tym samym 70% młodych użytkowników Instagram ma nadzieję na odkrycie nowej muzyki za pośrednictwem portalu społecznościowego. Zauważ również, że wyzwania taneczne są również bardzo inspirujące dla młodych ludzi, ponieważ pozwalają im poznać różne style tańca. Według Instagram, 1 na 3 młodych ludzi nie może się doczekać odkrycia nowych wyzwań tanecznych w 2022 roku.

4 - Trendy dotyczące celebrytów i projektantów

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w tej kategorii, jest to, że 83% osób z pokolenia Z uważa, że twórcy mają większy wpływ niż wielcy influencerzy. Dla nich tradycyjni celebryci (aktorzy, piosenkarze) mają mniejszy wpływ na kulturę niż twórcy portali społecznościowych.

5 - Trendy w karierze i edukacji

Wraz z pandemią, która dotknęła cały świat, w pokoleniu Z zmienił się cały ich świat. Ponad 90% tych młodych ludzi uważa, że najlepsze wykształcenie pochodzi z doświadczeń życiowych, a 71% chce robić coś, co sprawia im przyjemność, nawet jeśli zarabiają mniej pieniędzy. Nie oznacza to, że nie chcą pracować, ponieważ 68% zgadzają się, że „praca jest czymś, co powinno się mieć”, ale „nie jest najważniejszą rzeczą do zrobienia w życiu”.

6 - Trendy w żywności

Charakterystyczne dla tego trendu jest domowe jedzenie i eksperymenty kulinarne. Co czwarty młody człowiek wypróbowuje nowe przepisy, śledząc projektantów specjalizujących się w tej tematyce.

7 - Trendy w dziedzinie wellness

Zdrowie psychiczne jest bardzo ważną kwestią dla generacji Z. Młodzi ludzie chcą dokonywać wyborów dotyczących ich przyszłości, które uwzględniają ich zdrowie psychiczne i zapewniają im zdrową jakość życia. 

Według raportu Trendreport serwisu Instagram, 2 na 5 młodych ludzi należy do ścisłej społeczności, aby budować zdrowe więzi z innymi. Ponadto 1 na 3 młodych ludzi będzie nadal uczestniczyć w poradnikach i zajęciach relaksacyjnych.

8 - Trendy w grach

Dla młodych ludzi z pokolenia Z gry są zarówno sposobem na ucieczkę, jak i na nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Livestreaming to także kluczowy trend dla tego pokolenia – 3 na 10 młodych ludzi lubi oglądać innych grających w gry wideo za pośrednictwem transmisji strumieniowej. 

Wirtualna rzeczywistość to także temat, który zaczyna pojawiać się wśród młodych ludzi, którzy mają nadzieję, że będą mogli doświadczyć więcej VR i koncertów wirtualnej rzeczywistości.

9 - Trendy dla memów

Memy stały się popularną formą przekazu treści dla młodych ludzi. W czasach, gdy świat się zmienia i pojawia się wiele problemów, Pokolenie Z szuka schronienia w trafnym i szczerym humorze, który reprezentuje większość codziennego życia tego pokolenia. 29 % ankietowanych spodziewa się, że w 2022 roku pojawi się więcej absurdalnego humoru.

10 - Tendencje w zakresie sprawiedliwości społecznej

Według raportu Instagrama, sprawiedliwość społeczna to trend, który będzie się tylko rozwijał. Dla młodych ludzi portale społecznościowe stały się przestrzenią, w której mogą się angażować w wiele spraw społecznych. 52% młodych ludzi śledzi w sieciach społecznościowych konta, na których mówi się o sprawiedliwości społecznej. 

Co więcej, to zaangażowanie nie kończy się na zaangażowaniu w Internecie – 37TP2T respondentów rozważa przekazanie części swoich oszczędności na cele, które są dla nich ważne.