Top 10 trendów na rok 2023 na Instagram

Instagram, platforma do udostępniania zdjęć i filmów, wypuścił niedawno raport na temat trendów, które należy śledzić w roku 2023. Zaprojektowany z pomocą WGSN (agencji badawczej) raport dotyczący sieci społecznościowych opiera się na opiniach ponad 1200 osób z Pokolenia Z, w wieku od 16 do 24 lat w Stanach Zjednoczonych.

Ten raport zawiera wszystkie tematy i wątki interesujące pokolenie Z, w tym wykorzystanie mediów społecznościowych, takich jak Instagram. Jest to kopalnia złota dla firm, które wykorzystują go do poprawy swojej obecności online poprzez skupienie się na istotnych tematach niesionych przez ich docelową grupę odbiorców. Również agencje marketingu społecznościowego wykorzystują go, aby pomóc markom w optymalizacji strategii treści i obecności w mediach społecznościowych przy użyciu najnowszych trendów z badania Instagram.

les tendance sur instagram 2023 - les trends records

Recykling, second hand i tworzenie

Pierwszy główny temat tego raportu z Instagrama pokazuje, że zmiany klimatyczne i zanieczyszczenia są poważnymi kwestiami dla tego pokolenia. Rzeczywiście, Gen Z jest bardzo zainteresowany modą, ale jest coraz bardziej świadomy wpływu fast fashion na środowisko. Tak więc młodzi ludzie w wieku od 16 do 24 lat będą preferować produkty z drugiej ręki, aby ograniczyć ich wpływ na środowisko.

Ponadto to pokolenie bardzo lubi DIY, które pozwala im na recykling lub tworzenie przedmiotów. Na przykład wielu projektantów pokazuje tutoriale, jak samodzielnie tworzyć i szyć modne ubrania, aby nadal mogli ubierać się modnie, nie konsumując fast fashion.

Media społecznościowe i platformy cyfrowe odgrywają kluczową rolę w podnoszeniu świadomości i podejmowaniu działań wśród tego pokolenia.

W działaniu i polityce

Gen Z to pokolenie aktywistów, którzy chcą, aby rzeczy działy się szybko. Podczas gdy 30% Gen Z jest wystarczająco stary, aby głosować, druga część nie może jeszcze sprawić, by ich głos był słyszalny poprzez głosowanie. Wspierają więc swoje sprawy na Instagramie i chętnie przekazują pieniądze na pomoc firmom i stowarzyszeniom, które mają takie same ambicje jak oni. 

Ponadto to pokolenie śledzi wielu influencerów w ich wieku na różnych sieciach społecznościowych, takich jak Instagram, którzy są zaangażowani politycznie. Młodzi ludzie są bardzo zaangażowani w politykę i chcą widzieć więcej polityków w swoim wieku, na przykład, aby ich głos był słyszalny.

Kontakt

2023 : Rok makijażu rewidowany

Gen Z to wysoce połączone pokolenie, na które wpływ ma komunikacja cyfrowa i zarządzanie społecznością na portalach społecznościowych. Dlatego, aby dotrzeć do swoich celów, marki makijażowe muszą mieć silną obecność cyfrową i pracować nad swoją notorycznością na tych platformach. Makijaż nie jest już synonimem piękna dla Gen Z, ale stał się narzędziem do wyrażania siebie. Coraz więcej młodych projektantów i użytkowników jest zainteresowanych artystycznym makijażem.

Ponadto, jako pokolenie, które wyrosło w świecie, w którym panuje globalne ocieplenie, młodzi ludzie wolą kupować makijaż, który chroni ich zdrowie. Na przykład, będą preferować produkty kosmetyczne, które chronią przed promieniami UV, ale także przed zanieczyszczonym powietrzem.

Metaverse i awatary: wątek z 2023 r

Pokolenie Z widzi metaverse jako możliwość budowania lepszego świata, w którym panują wspólne wartości i szacunek dla innych. Tym samym 67% z Gen Z uważa, że awatary powinny w najbliższych latach lepiej reprezentować różnorodność fizjonomii (morfologia, ubiór, kolory skóry). Dlatego też.randy opracowują obecnie odpowiednią strategię marketingu cyfrowego i komunikacji, aby zbudować lojalność odbiorców i wzmocnić wizerunek swojej marki.

Ponadto ponad połowa tego pokolenia chce się inspirować cyfrowymi awatarami i influencerami na temat mody i urody.

Finanse w centrum trendów 2023

Pokolenie Z wyraźnie zrozumiało, że Instagram jest platformą, na której łatwo założyć biznes i uzyskać dochód. 64% z nich planuje nawet monetyzację jakiegoś projektu na Instagram.

Ponadto, finanse ponownie stały się głównym tematem dla młodych użytkowników Instagram. Rzeczywiście, chcą zrozumieć i rozwinąć swoje umiejętności finansowe, aby lepiej rozwijać swój biznes i przedsiębiorczość. 85% z Gen Z planuje rozwinąć nową umiejętność w 2023 roku, a 1 na 4 chce wzmocnić swoją wiedzę finansową.

Na przykład sektor finansowy jest dla młodych użytkowników Instagram prawdziwą dźwignią do budowania solidnej e-reputacji na portalu społecznościowym.

Zagraniczna kultura kulinarna dla wszystkich

Przepisy na Instagram są całym szałem. Wielu młodych ludzi interesuje się gotowaniem, a 68% z pokolenia Z interesuje się tradycyjną kuchnią z innych krajów i chciałoby spróbować ugotować danie po obejrzeniu filmiku na jego temat.

Instagram stał się miejscem, gdzie spotykają się wszystkie kultury i pozwala GenZ zwiększyć swoją ciekawość innych krajów i kultur oraz dowiedzieć się więcej.

Kultura kulinarna jest zatem bardzo popularnym tematem na Instagram i może być wykorzystana do wdrożenia strategii cyfrowej, aby dotrzeć i utrzymać tę grupę odbiorców zainteresowanych gotowaniem.

Społeczność i interakcja z twórcami

Twórcy na portalach społecznościowych wszyscy zbudowali aktywną społeczność. Dlatego też Pokolenie Z chce wchodzić w interakcje ze swoimi ulubionymi projektantami w sieci i w realnym życiu. Na przykład Lives są dla nich bardzo ważne, a jedna trzecia z nich chciałaby spotkać swoich projektantów na konwencjach.

Wreszcie, użytkownicy Gen Z śledzą swoich twórców na kilku różnych platformach i chcieliby ich znaleźć w różnych formatach treści. Na przykład ponad 40% z nich chciałoby znaleźć ich w podcastach, które poruszają różne tematy.

Tworzenie muzyki i wydarzenia muzyczne

Muzyka jest jednym z najczęstszych trendów 2023 dla tego pokolenia. Rzeczywiście, Gen Z używają muzyki do wyrażania siebie i są zainteresowani wszystkimi rodzajami muzyki światowej. Jednak KPOP i muzyka latynoska są bardzo obecne na Instagramie.

Ponadto, to pokolenie chce również skorzystać z wydarzeń muzycznych, aby się spotkać i ponownie połączyć. Raves stają się coraz bardziej powszechne i 68% tego pokolenia chce uczestniczyć w tego typu wydarzeniach przez cały rok 2023.

Randki na Instagram

Medium Instagram stało się miejscem spotkań wielu młodych ludzi, z których coraz więcej korzysta z niego w celu znalezienia bratniej duszy lub krótkotrwałego związku. Zaczynają oni rozmowy z innymi użytkownikami i poznają się za pośrednictwem aplikacji.

Ponadto marki mogą również komunikować się w sieciach społecznościowych, wykorzystując ten trend do opracowania odpowiedniej strategii marketingowej, aby dotrzeć do tej grupy odbiorców zainteresowanych randkami na Instagram.

Obecność na portalach społecznościowych młodych użytkowników jest więc dobrodziejstwem dla marek, które wykorzystują sieci do doskonalenia swojej strategii social media.