LEGO uruchamia platformę wideo w rzeczywistości rozszerzonej

Firma LEGO ogłosiła uruchomienie w marcu swojej platformy wideo opartej na rzeczywistości rozszerzonej. Ta nowa gra ma na celu zachęcenie dzieci (i dorosłych) do tworzenia krótkich filmów z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej i muzyki.

Jak działa VIDIYO

Dzięki aplikacji młodzi ludzie będą mogli tworzyć teledyski lub klipy muzyczne przy użyciu zakupionych klocków “BeatBits”. Te BeatBity, po zmontowaniu i zeskanowaniu w aplikacji, umożliwiają integrację efektów specjalnych, takich jak efekty wizualne i ruchy postaci dzięki rzeczywistości rozszerzonej.
Rozpoczęcie VIDIYO Jest to możliwe dzięki współpracy LEGO i Universal Music Group, która pozwala dzieciom dodawać muzykę ich ulubionych piosenkarzy.

LEGO postrzega tę aplikację jako możliwość łatwego tworzenia filmów dla dzieci, ale także puszczenia wodzy fantazji. Firma podkreśla również, że platforma ta jest przeznaczona dla dzieci i obiecuje wprowadzić ograniczenia i wysoki poziom moderacji, aby je chronić.

vidiyo-filtermaker

Kontakt

VIDIYO: kopia TikTok?

Vidiyo opiera się na tej samej zasadzie, co TikTok Oznacza to tworzenie i nadawanie krótkich filmów z efektami i opcją dodawania muzyki.

Ale na tym porównanie się kończy. Firma LEGO postanowiła skupić się na młodszej grupie wiekowej (od 7 do 10 lat), a różne funkcje przypominają o dziecięcej stronie, którą LEGO chce przekazać. Ważną kwestią, której nie można pominąć w przyszłej platformie, jest również aspekt bezpieczeństwa. Wszystkie treści przed umieszczeniem w Internecie zostaną przeanalizowane przez moderatorów.

Ponadto, aby stworzyć swój klip, dziecko musi kupić określone klocki. Muszą więc wykazać się pomysłowością, wykorzystując posiadane cegły.
Wreszcie, Tik Tok nie czyni z rzeczywistości rozszerzonej ważnego elementu swojej platformy. Inaczej jest w przypadku Vidiyo, które zdecydowało się uczynić rzeczywistość rozszerzoną niezbędną w filmach wideo, aby stworzyć swój własny, wyimaginowany świat.

VIDIYO ma wyjątkową wartość dodaną i być może zmieni trendy wśród młodych ludzi. Dzięki możliwości tworzenia równie unikalnych klipów i łatwości obsługi, nowa aplikacja dotrze do młodych ludzi, a jednocześnie uspokoi rodziców.