Wciągająca eksploracja przeszłości: rzeczywistość rozszerzona w służbie naszych wspomnień

Rzeczywistość rozszerzona jest szeroko stosowana w różnych dziedzinach, w tym w edukacji, medycynie i rozrywce, ale wciąż brakuje jednego obszaru: rynku śmierci. Przesuwając tradycyjne granice upamiętniania i pamięci, rzeczywistość rozszerzona oferuje teraz możliwość łączenia się ze zmarłą osobą w bardziej wciągający sposób.

Aplikacja do obsługi wspomnień w rzeczywistości rozszerzonej

souvenirs en realite augmentee

Strona Kod QR są jednymi z funkcji, które uruchamiają rzeczywistość rozszerzoną, a kilka aplikacji wykorzystuje je obecnie do pozostawiania wspomnień o zmarłych po ich śmierci. Aplikacja Requiem Code autorstwa Lilian Delaveau oferuje inny sposób personalizacji grobów poprzez umieszczanie kodów QR na tablicach pogrzebowych. Zaletą tej funkcji jest możliwość zmiany i dodawania zdjęć i filmów za pomocą aplikacji. 

Od strony technicznej: 

  • format może obejmować maksymalnie godzinę zdjęć i filmów.
  • kod QR może być prywatny lub dostępny dla wszystkich 
  • Instalacja jest szybka i trwała

 

Klienci są również monitorowani w czasie, a co 5 lat wysyłany jest do nich e-mail, aby dowiedzieć się, czy pamiątka z rozszerzonej rzeczywistości jest nadal przydatna, czy nie.

Kontakt

Rozwijający się pomysł

Chociaż jest to złożony i delikatny temat, ambicją Requiem Code jest opracowanie usługi podobnej do Doctolib w sektorze pogrzebowym. Ich głównym celem jest ułatwienie kontaktu między pogrążonymi w żałobie rodzinami a zaufanymi specjalistami, zarówno dla młodych użytkowników, jak i dla osób starszych, które nie są przyzwyczajone do nowych technologii. Pomysł będzie rozwijany w ciągu najbliższych kilku lat i będzie dostępny dla wszystkich. 

Po sukcesie projektu Requiem Code opracowywane są inne aplikacje, a tradycyjni przedsiębiorcy pogrzebowi zaczynają koncentrować się na tej nowej technice. Wkrótce będziemy mogli wyobrazić sobie wszystkie groby dzięki nowej funkcji rzeczywistości rozszerzonej. To kolejny krok naprzód w futurystycznych projektach, które jeszcze kilka lat temu wydawały nam się niemożliwe.