Pomniki w rzeczywistości rozszerzonej pojawią się w Los Angeles

Muzeum Sztuki Hrabstwa Los Angeles (Los Angeles County Museum of Art), znane lepiej jako LACMA, nawiązało współpracę ze Snapchatem w celu przeprowadzenia kampanii w rzeczywistości rozszerzonej w Los Angeles.

Zabytki dostępne na całym świecie

Projekt ma na celu wyeksponowanie pięciu pomników przedstawiających historię różnych społeczności, które niegdyś zamieszkiwały ten obszar. Wystarczy otworzyć aplikację Snapchat i znaleźć ikonę Obiektywy LACMA odkrywanie zabytków. Wkrótce cały świat będzie mógł cieszyć się tym doświadczeniem, nie będąc w Los Angeles.

Pomniki rzeczywistości rozszerzonej będą znajdować się w różnych miejscach, takich jak MacArthur Park, Earvin Magic Johnson Park i Los Angeles Memorial Coliseum. Ponadto Snapchat twierdzi, że będzie można dowiedzieć się, gdzie znajdują się zabytki, korzystając ze znaczników na mapie Snapmap. Ten projekt pokazuje, jak można wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną do prezentowania współczesnych dzieł sztuki.

Kontakt

Doświadczenia artystyczne AR są coraz częściej opracowywane

W 2017 r. serwis Snapchat postanowił zaryzykować i jako pierwszy zaoferował sztukę w rzeczywistości rozszerzonej. Z pomocą kilku malarzy, takich jak Jeff Koons, portal społecznościowy umożliwił Snapchaterom podziwianie różnych dzieł sztuki w kilku określonych miastach w USA. Słynny brytyjski malarz, Damien Hirst, również nawiązał współpracę ze Snapchatem w 2017 r., aby wprowadzić na rynek lokalny obiektyw na Carnaby Street w Londynie.

Poprzez te wszystkie eksperymenty Snapchat chce pokazać, że rzeczywistość rozszerzona to nowy ruch artystyczny, a nie tylko medium. Możliwości jest wiele, a artyści mogą łatwiej nawiązać kontakt z publicznością.

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z zalet i korzyści płynących z wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej do różnych celów Odkryj je na naszej stronie internetowej!