Snapchat oferuje wyjątkowe doświadczenia AR dzięki Camera Kit

Snapchat to sieć bardzo zaangażowana i rozwinięta w rozszerzonej rzeczywistości. Filtr, moduł zakupowy, immersyjne doświadczenie, snapchat focus… Oferuje wiele funkcji podkreślających AR. Zestaw kamer to rozwiązanie, które umożliwia deweloperom wykorzystanie najnowocześniejszej technologii AR do tworzenia unikalnych i atrakcyjnych doświadczeń użytkownika: mówimy więcej!

Zakupy w technologii AR na Snapchat

Snapchat kontynuuje rozwój AR i e.commerce w swojej aplikacji, zwłaszcza dzięki udostępnieniu w styczniu “Catalog-powered Shopping Lenses”. Obecnie możliwe jest robienie zakupów w rozszerzonej rzeczywistości i optymalne dopasowanie, szczególnie dzięki funkcji Try-On. Makijaż, buty, zegarki, okulary, ubrania… Wiele przedmiotów może być przymierzanych przez snapchaterów, co jest bardzo interesujące, aby lepiej wizualizować produkty i łatwiej się prezentować.

Kontakt

Zestaw kamer dla deweloperów

snap-kit

Camera Kit to rozwiązanie typu Software Development Kit (SDK), które może być wykorzystane przez programistów. Mogą oni wykorzystać technologię rozszerzonej rzeczywistości Snapchat do własnych aplikacji mobilnych. Jest kilka szybkich i łatwych kroków, aby to zrobić.

Na początek należy zaimportować Camera Kit do swojej aplikacji mobilnej. Następnie możliwe jest stworzenie własnego doświadczenia AR za pomocą oprogramowania deweloperskiego Lens Studio. Aplikacja ta pozwala deweloperom tworzyć doświadczenia AR, a następnie udostępniać je na Snapchat. Wiele dostępnych funkcji i zasobów pozwala twórcom budować zoptymalizowane doświadczenia immersyjne. Deweloperzy mogą również wykorzystać sieć Snap do tworzenia swoich doświadczeń. 

Po stworzeniu swojego doświadczenia AR, wykorzystaniu wszystkich zasobów i użyciu potrzebnych funkcji, możesz zaplanować i zarządzać swoimi soczewkami AR. Ważne jest, aby dostarczyć je w odpowiednim czasie i bezpośrednio do odbiorców docelowych. 

Różne projekty z wykorzystaniem zestawu Camera Kit

Smule

Ta amerykańska aplikacja muzyczna pozwala śpiewać w samotności, z rodziną, z przyjaciółmi… Piosenki ulubionych artystów. Marka chce łączyć świat poprzez muzykę. Aby wzbogacić swoje doświadczenia, Smule dodał efekty dzięki Camera Kit. Dodatkowe animacje pozwalają użytkownikom na tworzenie unikalnych doświadczeń, które są jeszcze bardziej zabawne i rozrywkowe. Treści te są bardzo cenione przez użytkowników, gdyż Smule od momentu integracji efektów z aplikacją dodało 50% wyświetleń.

DressX

DressX to marka modowa, która umożliwia użytkownikom wirtualne przymierzanie ubrań, noszenie ich na platformie, a nawet dodawanie ich do awatarów 3D. Ceniąc unikalne doświadczenia i wciągającą modę, aplikacja wykorzystała w szczególności Camera Kit do tworzenia efektów AR dla użytkowników. Wykorzystanie Lens i rzeczywistości rozszerzonej pomogło przyciągnąć i wygenerować większe zainteresowanie modą cyfrową wśród internautów.

Zoog  : 

Zoog to aplikacja wideo, która pozwala rodzinom cieszyć się wspólnym doświadczeniem czytania, nauki i zabawy. Za pomocą efektów, dźwięków i animacji członkowie rodziny, którzy nie mogą być razem fizycznie, mogą być razem wirtualnie dzięki aplikacji. Można wtedy tworzyć historie w formie filmów, idealne do pobudzenia wyobraźni wszystkich. W aplikacji wykorzystano Snapchat Camera Kit do stworzenia serii filtrów postaci, które rodziny mogą wykorzystać według własnego uznania. Eksperyment zakończył się sukcesem. Użytkownicy są znacznie bardziej zaangażowani i uwiedzeni oferowanymi treściami. Zoog zbudował lojalność użytkowników, a nawet pozyskał nowych.