Odznaki Instagrama wspierające twórców, którzy prowadzą programy na żywo i zarabiają na swoich treściach

Aby zachęcić i wspierać twórców, aplikacja wprowadziła odznakInstagram które umożliwiają społeczności przekazywanie pieniędzy, gdy występy na żywo.

Odznaki na Instagram: tylko dla twórców

W pierwszej fazie testowej odznaki te były dostępne tylko dla wybranych twórców, których Instagram wybrał według ściśle określonych kryteriów. Pierwszy test trwał półtora roku, ale teraz odznaki są dostępne dla wszystkich influencerów, którzy wypełnią formularz i spełnią kryteria kwalifikacyjne. Gdy twórca zostanie zakwalifikowany, jego społeczność może kupować odznaki bezpośrednio podczas wydarzenia na żywo, aby go wesprzeć. 
Istnieją 3 oddzielne odznaki: odznaka 0,99$, odznaka 1,99$ i odznaka 4,99$, które są eksponowane z jednym, dwoma lub trzema serduszkami obok osoby, która nadała odznakę. 
Aby zachęcić widzów do przekazywania odznak, Instagram wyróżnia darczyńców, gdy komentują oni podczas przekazu na żywo, a ich nazwisko pojawia się na liście, którą twórca może przeglądać przez 90 dni.

badges-instagram

Aby uspokoić wszystkich, Instagram zapewnił, że nie będzie potrzebował komisji ds. identyfikatorów aż do 2023 r., aby umożliwić demokratyzację tej praktyki w sieci społecznościowej. Jak zapewne zauważyliście, ta nowa funkcja opiera się na zasadzie Twitch, która ułatwia twórcom utrzymywanie się ze swojej pasji i regularne tworzenie bardziej jakościowych treści.

Kontakt

Jak uzyskać dostęp do odznak na Instagram?

Podobnie jak w przypadku każdej fazy uruchamiania, najlepiej jest skupić się na jednym obszarze geograficznym z niewielką próbą osób w celu przeanalizowania i zoptymalizowania funkcji. Dlatego na razie odznaki Instagram są dostępne tylko w USA i dla wybranych twórców. 

Aby uzyskać dostęp do odznak, należy mieszkać w tym kraju, mieć ukończone 18 lat, posiadać konto twórcy lub konto biznesowe oraz co najmniej 10 000 obserwujących. Ponadto twórca musi również wyrazić zgodę na zasady i wytyczne Instagram, w tym zasady monetyzacji partnerów, zasady monetyzacji treści oraz wytyczne dla społeczności. 
Twórca, który spełnia wszystkie te kryteria, może następnie przejść do swojego profesjonalnego pulpitu nawigacyjnego i aktywować odznaki Instagram, aby zarabiać na swoim życiu.

Na razie odznaki są dostępne we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Japonii, Australii, Turcji, Brazylii i Meksyku – tylko na zaproszenie z Instagram.