Filtry rzeczywistości rozszerzonej dostępne w aplikacji Zoom

Być może nie tak dawno odkryłeś funkcję Studio Effects w Zoom, ale ta funkcja istnieje od września 2020 roku. Chociaż Studio Effects jest nadal w wersji beta, możesz dodawać filtry do swoich wideokonferencji. Obejmują one zmianę koloru brwi lub brody, a także pojawienie się małego psa w tle lub motyla.

Z biznesowego punktu widzenia Zoom postrzega tę funkcję jako sposób na dotarcie do bardziej zrelaksowanej grupy docelowej za pomocą zabawnych filtrów. Pandemia Covid-19 rzeczywiście zmusiła wiele osób do ograniczenia ruchu, a co za tym idzie – do widywania bardzo niewielu ludzi wokół siebie. Za pomocą tych filtrów rzeczywistości rozszerzonej oprogramowanie do wideokonferencji chce zachęcić ludzi do korzystania z Zoomu podczas rozmów wideo z bliskimi, na przykład na aperitif.

Funkcja ta nie jest jednak rewolucją w stosowaniu filtrów rzeczywistości rozszerzonej – Snap Camera robi to już od 3 lat, oferując użytkownikom znacznie szerszy wybór.

Kontakt

Snap Camera: filtry rzeczywistości rozszerzonej do rozmów wideo, które prześcigają konkurencję

©Youtube : Kevin Stratvert

Snap Camera należąca do Snap Inc, została uruchomiona w 2018 roku w celu zapewnienia rozrywki. Oprogramowanie to umożliwia łatwe i bezpłatne dodawanie filtra rzeczywistości rozszerzonej dostępnego na platformie podczas wideokonferencji. Jego głównym celem są streamerzy na Twitch którzy mogą dodać wiele fantazji do swoich występów na żywo, ale dzięki przymusowej telepracy podczas zamknięcia, Snap Camera odnotowała 10-krotny wzrost liczby pobrań.

Dzięki tysiącom filtrów rzeczywistości rozszerzonej dostępnych w aplikacji Snap Camera z pewnością znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Niektóre z nich zostały zaprojektowane bezpośrednio przez firmę Snap Inc, a inne przez twórców lub firmy. Ponadto Snap Camera daje wszystkim dostęp do swojego oprogramowania do tworzenia filtrów, co zwiększa możliwości wyboru dla każdego. Mimo że oprogramowanie to jest skomplikowane, doświadczone osoby mogą pomóc w utworzeniu filtru odpowiadającego oczekiwaniom użytkownika. 

Zaletą tego oprogramowania jest to, że jest ono dostępne w większości narzędzi do prowadzenia wideokonferencji lub transmisji na żywo. W związku z tym Efekty studyjne stworzone przez Zoom mogą tylko nieznacznie konkurować ze Snapkamerą, ponieważ ich filtry rzeczywistości rozszerzonej nie dają tak wielu możliwości jak oprogramowanie Little Ghost.