Co to jest aktywacja organiczna i płatna aktywacja filtra?

Aby aktywować filtr rzeczywistości rozszerzonej, można wybrać aktywację organiczną lub płatną. Aby pomóc ci zrozumieć, oto krótkie wyjaśnienie. 

Aktywacja organiczna to po prostu umieszczenie swojego filtra w sposób naturalny i bez płacenia. Płatna aktywacja jest przeciwieństwem płacenia za to, że filtr jest bardziej widoczny. 

Aby to zilustrować, podajemy kilka przykładów aktywacji organicznej i płatnej:

Sieci społecznościowe :

activation-organique

Aktywacja jest podstawą wszystkich filtrów, musi być promowana w sposób organiczny, tak aby Twoja społeczność mogła ją łatwo znaleźć. Wszystkie dźwignie, których można używać za darmo, są ważne, a siła każdej z nich nie powinna być niedoceniana. Na przykład promocja filtra w sieciach społecznościowych jest oczywiście poprzez opowiadania, publikacje, a nawet szpule. Im bardziej regularnie będziesz informować o swoim filtrze, tym bardziej efekt będzie widoczny dla wszystkich.

Kontakt

Konkursy :

Strona konkurs gier jest również organiczną aktywacją, która podkreśla filtr. Zasada oferowania nagrody na zakończenie konkursu pozwala szybko zwiększyć zaangażowanie odbiorców. Aby to zrobić, należy wyjaśnić warunki konkursu i nie wymagać zbyt wiele od społeczności. Możesz po prostu poprosić ich o udostępnienie historii, w której uczestnik używa filtra i w której wspomniane jest Twoje konto na Instagramie. W ten sposób można mieć pewność, że aktywacja organiczna filtra zakończy się sukcesem.

Kody QR :

Filtre-Instagram-QR-Code-Unibail

Strona Kody QR może być również stosowany do aktywacji filtra w sposób organiczny. Te małe kwadraciki można wydrukować i umieścić w strategicznych miejscach, aby zwiększyć widoczność filtra w miejscach fizycznych. Tak więc oprócz komunikacji cyfrowej można również komunikować się na filtrze w sposób tradycyjny.

Kampania wpływów :

Jeśli chcesz odpłatnie aktywować swój filtr, możesz utworzyć kampania wpływu do komunikacji na swoim filtrze. Dlatego też, oprócz aktywacji organicznej, influencerzy są dobrym sposobem na szybkie dotarcie do znacznie szerszego grona odbiorców.

Ogłoszenia :

Ostatecznym sposobem na odpłatną aktywację filtra jest opłacenie reklama w sieciach społecznościowych. Zależy to od danej sieci społecznościowej, ale istnieją różne rodzaje reklam. Można na przykład sponsorować reklamę Snapchata, aby pojawiała się jako pierwsza w filtrach Snapchata. Dla Instagram i Facebooka masz kilka możliwości, ale najbardziej znaną jest uruchomienie kampanii reklamowej w historii, która pozwala użytkownikom korzystać z filtra bezpośrednio z reklamy.