Amazon i Snapchat: partnerstwo w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości

W listopadzie 2023 roku Snapchat współpracował z Amazonem, aby stworzyć ulepszone doświadczenie zakupowe w rzeczywistości rozszerzonej.

Wirtualna próba w centrum partnerstwa

Partnerstwo to ma na celu wypróbowanie produktów Amazon bezpośrednio w aplikacji Snapchat z wykorzystaniem rzeczywistość rozszerzona. Rzeczywiście Soczewki zatrzaskowe może zaoferować wirtualna oprawa dla odzieży i akcesoriów 3D, ale także dla makijażu. W związku z tym, w pierwszym kroku, Amazon założył m.in. katalog okularów które użytkownicy mogą wypróbować bezpośrednio z aparatu w aplikacji Snapchat i zakupić je poprzez call to action na Amazon Fashion

Partnerstwo to było możliwe dzięki. Amazon AR , która była już dostępna w aplikacji Amazonu. Dzięki temu pliki 3D produktów były już wykonane i dostosowane do wirtualna oprawa w rozszerzonej rzeczywistości na aplikacji Snapchat.

Kontakt

Snapchat chce przyciągnąć więcej marek dzięki AR

Snapchat co roku inwestuje miliony dolarów, aby udoskonalić lub wymyślić funkcje AR z technologia. Mały duch zorientował się, że jego przewaga konkurencyjna opiera się na filtrach rzeczywistości rozszerzonej i chce pokazać korzyści płynące z tej nowej technologii do marek.

Rzeczywiście, od roku Snap oferuje markom możliwość stworzenia katalogu swoich produktów w aplikacji, co pozwala użytkownikom wypróbować je w przymierzalnia produktów z wezwaniem do działania, które prowadzi bezpośrednio do karty produktu na strona internetowa sprzedawcy.

Funkcjonalność wypróbować AR od Snapchata to prawdziwa korzyść dla marek, ponieważ dodaje nowy punkt sprzedaży i kontaktu z młoda publiczność. Ponadto możliwość łatwego wypróbowania produktu dodaje konsumentom element pewności.

Wreszcie wykazano, że rzeczywistość rozszerzona jest jednym z czynników tworzących a wciągające doświadczenie. I tak właśnie jest z filtrami Snapchata, które sprawiają, że przymierzanie interaktywne i wciągające. W istocie, użytkownik będzie projektował siebie z produktem, który przymierza i będzie miał wrażenie, że naprawdę go nosi.

Amazon veut attirer plus de jeunes clients

Dla Amazona, to partnerstwo oferuje kilka zalet. Po pierwsze, przymierzanie się do Snapa pozwala mu dotrzeć do bardziej ukierunkowanej grupy odbiorców. młody i mniej dostępny na innych portalach społecznościowych. Dzieje się tak dlatego, że większość użytkowników Snapchata nie ma innych sieci społecznościowych lub korzysta z nich w bardzo niewielkim stopniu. Jest to zatem aplikacja, do której marki bezwzględnie muszą się udać poszerzać swoją publiczność.

Ponadto Amazon jest gigantem w sprzedaży internetowej, a pozycjonowanie się na Snapchacie pozwala mu m.in dalej rozszerzać swoje punkty kontaktowe. Rzeczywiście, Snapchat oferuje funkcję dot stan techniki które pozwalają markom wyróżnić się i zwiększyć ich konwersję. Dodajmy do tego fakt, że większość zakupów online odbywa się na mobilny i masz idealne połączenie dla szybkich konwersji.

Wreszcie, możliwość dodać wezwanie do działania jest bardzo korzystne dla Amazona, ponieważ pozwala na przeniesienie użytkowników bezpośrednio do Amazon Fashion. Obecnie dział modowy internetowego giganta detalicznego zgromadził ponad. miliard zamówień i ich celem jest zwiększenie tej liczby zamówień dzięki temu partnerstwu ze Snapchatem.

W Filter Maker, mamy już prowadziła eksperymenty przymierzania na Snapchacie, a także na Instagramie dla marek. Jeśli jesteś zainteresowany tą koncepcją, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli wesprzeć Cię w Twoim projekcie!