Wydarzenia i rzeczywistość rozszerzona: jak sprawić, by doświadczenie było wciągające?

Wydarzenia wymagają także dobrej strategii marketingowej i komunikacyjnej, aby zapewnić lojalność klientów. Czasami trudno jest stworzyć wizerunek marki, zwłaszcza jeśli impreza odbywa się tylko raz w roku. Aby zbudować lojalność klientów, należy zaoferować im bardzo satysfakcjonujące doświadczenie i sprawić, by chcieli wrócić następnym razem.

Dzięki nowym technologiom można łatwo poprawić wrażenia klientów, a pojawienie się rzeczywistości rozszerzonej jest bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ pozwala na stworzenie wciągających i niepowtarzalnych doświadczeń.

Strategia promocji wydarzenia

Po pierwsze, rzeczywistość rozszerzona może być wykorzystywana przed i po imprezie w celu jej promowania i pozostawienia po niej śladu.

Przed wydarzeniem : Angażowanie społeczności

  • Udostępnienie w sieciach społecznościowych filtrów z wizerunkiem festiwalu, aby zachęcić użytkowników do udziału w wydarzeniu.
  • Zorganizuj grę w rzeczywistości rozszerzonej w sieciach społecznościowych, aby wygrać bilety.
  • Umieść kod QR na plakatach festiwalowych, a zobaczysz przed sobą program wydarzenia lub animację.

Po wydarzeniu : pozostać widocznym

  • Aktywuj filtr ze wspomnieniami z wydarzenia w sieciach społecznościowych
  • Utrzymaj atmosferę wydarzenia na dłużej


Poproś jednego z naszych specjalistów o pomoc w integracji rzeczywistości rozszerzonej z Twoimi wydarzeniami.

Kontakt

W trakcie imprezy: zapewnienie wciągających wrażeń

Istnieje wiele sposobów na to, aby doświadczenie to było stymulujące i pozytywne dla uczestników. Oto niektóre z nich:

événement-réalité-augmentée
  • Ozdabiaj lokalizacje animowanymi i interaktywnymi ustawieniami, aby zaangażować uczestników i sprawić, by chcieli brać udział w interakcjach na miejscu.
  • Zorganizuj gry w miejscu wydarzenia, na przykład z mapą ujawniającą wskazówki do poszukiwania skarbów przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości.
  • W przypadku festiwali muzycznych teksty piosenek mogą pojawiać się w powietrzu lub sceneria może zmieniać się podczas koncertu.
  • Skonfiguruj wirtualne fotobudki z rekwizytami lub osobami pojawiającymi się na ekranach.

Wniosek

Rzeczywistość rozszerzona stanowi zatem istotną dźwignię w branży eventowej, ponieważ pozwala zaoferować wspaniałe doświadczenia uczestnikom, którzy stopniowo zaczynają się męczyć z podstawowym marketingiem i preferują marketing oparty na doświadczeniach. Dzięki wyjątkowym i wciągającym wspomnieniom będą chcieli wrócić następnym razem, aby przeżyć te chwile po raz drugi.

Potrzebujesz porady, jak zintegrować rzeczywistość rozszerzoną z Twoimi wydarzeniami? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!