Snapchat: filtr rozszerzonej rzeczywistości do nauki języka migowego

Chcesz nauczyć się języka migowego? A gdybyśmy powiedzieli Ci, że teraz jest to możliwe dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości? Takie właśnie wyzwanie postawiła sobie aplikacja Snapchat w Światowym Dniu Głuchego, tworząc w Ameryce filtr rozszerzonej rzeczywistości o nazwie “ASL Alphabet”. Filtr ten jest innowacyjnym i ciekawym narzędziem, które może znacznie ułatwić komunikację między osobami głuchymi i słyszącymi.

A filtr rzeczywistości rozszerzonej dla edukacji i podnoszenia świadomości.

Rzeczywistość rozszerzona to najnowsza technologia, która pozwala na wyświetlanie i nakładanie na ekran treści 2D i 3D. Szeroko stosowana w dziedzinie sprzedaży internetowej, rzeczywistość rozszerzona pozwala użytkownikom na wirtualne testowanie nowych produktów przed zakupem lub modyfikowanie wyglądu swojej twarzy lub innej części ciała. 

Platforma komunikacyjna Snapchat postanowiła jednak wykorzystać tę technologię, aby pomóc osobom niesłyszącym łatwiej komunikować się ze słyszącymi, tworząc filtr rzeczywistości rozszerzonej o nazwie “ASL Alphabet”. W a komunikat dla prasy Snapchat zeznaje, że “Dla rodzimych sygnatariuszy, w świecie, w którym dominuje nierówność językowa, my Wierzymy, że rozszerzona rzeczywistość może pomóc zmienić sposób, w jaki się komunikujemy”. 

Poprzez rozwój tego filtr rzeczywistości rozszerzonej Zamiarem amerykańskiej platformy jest zapewnienie dostępu do nauki dla wszystkich swoich użytkowników poprzez “ASL Alphabet”. Oprócz możliwości wykrywania gestów, technologia pozwala również użytkownikom Snapchata na naukę nowych słów. Pomaga także zwiększyć świadomość użytkowników na temat głuchoty.

Kontakt

Jak to filtr rzeczywistości rozszerzonej urodził się?

Snapchat zaciągnął do pomocy swoich niesłyszących i słabo słyszących pracowników, aby rozwinąć projekt. Zespół nazywa się Deafenger, co jest połączeniem dwóch słów, z których pierwsze “deaf” oznacza “głuchy” w języku anglikańskim, a “Avengers” odnosi się do superbohaterów Marvela. 

Zespół współpracował również z SignAll, węgierskim start-upem, który opracował niezbędną sztuczną inteligencję. Specjalizuje się ona w rozpoznawaniu gestów i przetwarzaniu ich na słowa. 

Jak korzystać z ASL Alfabet filtr rzeczywistości rozszerzonej ?

Jest łatwy w użyciu!!! Ponieważ opracowana technologia pozwala na śledzenie rąk, a tym samym rozpoznawanie używanego języka migowego, wystarczy wykonać poniższe kroki:

trouver-filtre-snapchat
 • Krok 1 Otwórz aplikację Snapchat
 • Krok 2 Aktywuj przednią kamerę
 • Krok 3 przewijaj filtry, aż znajdziesz “ASL Alphabet” lub wykonaj proste wyszukiwanie słów kluczowych
 • filtre en réalité augmentée asl alphabet sur snap
 • Krok 4 Zacznijcie znaki
 • Krok 5 aplikacja przeanalizuje je i powie, co im odpowiada
 • Na koniec można spróbować ułożyć swoje imię w języku migowym lub nawet stworzyć całe zdanie.

  Filtr Snapchat w rzeczywistości rozszerzonej wkrótce we Francji ?

  Na razie filtr Snapchata działa tylko z. Amerykańska Sign Language, czyli jest dostępny tylko w języku amerykańskim. Ale interesujące byłoby zaoferowanie tego doświadczenia w różnych językach. 

  Ponieważ język jest unikalny, należy wiedzieć, że każdy kraj ma swój własny język migowy, który jest skomplikowany dla amerykańskiej platformy, aby włączyć go do swojego systemu. 

  Snapchat na razie nie podał żadnych informacji na temat przejścia na francuski język migowy. Jednak każe nam wierzyć, że wraz z technologiczną ewolucją filtrów wszystko nastąpi bardzo szybko.