5 zalet tworzenia Filtr Snapchat dla twojej strategii marketing

Snapchat to sieć społecznościowa z największą ilością treści w rzeczywistość rozszerzona. W tym artykule odkryjesz 5 powodów, dla których warto zawrzeć Filtr Snapchat w swojej strategii marketingowej.

filtres-snapchat-marques

1. Młoda i ekskluzywna publiczność

Snapchat ma ponad 22 miliony użytkowników na całym świecie i jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. sieć społeczna najczęściej używana przez młodych ludzi w wieku od 13 do 24 lat. Niektórzy z tych młodych ludzi nie zapisali się do innych sieci społecznościowych, co sprawia, że publiczność Snapchata ekskluzywna. Tym samym marka, która zdecyduje się skupić swoją strategię marketingową i komunikacyjną na tym portalu społecznościowym może dotrzeć do młodych odbiorców , która jest niedostępna na przykład na Instagramie.

Kontakt

2. Rzeczywistość rozszerzona to duża część Snapchat

Snapchat to serwis społecznościowy, który pozwala na komunikację poprzez zdjęcia i filmy. To właśnie przemawia do użytkowników i sprawia, że ten portal społecznościowy jest tak popularny. Aby zachęcić użytkowników do wysyłania licznych zatrzaskimały żółty duch ustawił się soczewki (filtry Snapchat). I to działało bardzo dobrze, bo 4 na 5 snapchatów używa filtrów AR każdego dnia.

3. Najnowocześniejszy system dla AR

Ponieważ rozszerzona rzeczywistość jest szeroko wykorzystywana przez snapchaterów, Snapchat postanowił mocno w nią zainwestować, aby zadowolić swoich użytkowników. Tym samym na początku 2021 roku zapowiedzieli m.in. zainwestować ponad 1 mld dolarów w rzeczywistość rozszerzonąw szczególności za ich Okulary który integruje rzeczywistość rozszerzoną.

Ponadto w aplikacji znajduje się wiele funkcji AR, które nie istnieją w innych sieciach społecznościowych. Na przykład można znaleźć nazwę rośliny lub rasę psa, skanując je w aplikacji. Od kilku miesięcy można również przymierzyć markowe produkty, takie jak torebka czy kurtka dzięki.wirtualna oprawa.

4. Możliwość stosowania filtrów Snapchat do prowadzenia wideokonferencji i przesyłania strumieniowego

Snapchat uruchomił nowy, darmowy program dostępny na komputery : Snap Camera. Dzięki niemu możesz wykorzystać wszystkie Filtry Snapchat dla Twoich konferencji wideo i strumieni online. Można oczywiście znaleźć psie uszy, ale to prawdziwa okazja dla marek, które chcą zaistnieć np. na Twitchu. Twitch staje się najczęściej używaną platformą streamingową online i jest dobrą okazją dla marek, aby dotrzeć do publiczności, która stroni od innych sieci społecznościowych.

Dzięki filtrom Snap można zaprosić streamerów do wykorzystania efektu podczas jego transmisji na żywo w celu komunikacji i zwiększenia świadomości marki.

filtres-snapchat-etudes

5. Sponsorowanie treści AR

Jak można się domyślić, Snapchat stawia na rzeczywistość rozszerzoną, a użytkownicy bardzo cenią sobie tę technologię. Rzeczywiście, według badanie na Snapchacie, reklama AR jest 41% bardziej popularna wśród Snapchatterów niż reklama tradycyjna. Na tym portalu społecznościowym możesz zasponsorować filtr Snapchat, który będzie widoczny dla wszystkich podczas Twojej kampanii. Co więcej, możesz nawet przejść przez influencera, który wykorzysta twój efekt AR, aby łatwo promować swój produkt.