IKEA, kultowa szwedzka firma, przestała produkcji swoich katalogów papierowych od 7 grudnia 2020 roku po 70 latach produkcji. W 2016 roku trafił do ponad 200 milionów osób, więcej niż Biblia i Koran. Katalog ten stał się m.in. produkt emblematyczny dla wszystkich ale IKEA zauważyła zmianę zachowań konsumentów, zwłaszcza w związku z ograniczeniami, jakich doświadczyli ludzie. Na przykład w 2020 r. liczba sprzedaży z ich strony internetowej wzrosła o 451TP2Q dla 4 miliardów odwiedzających. Jednak te zmiany zostały już wcześniej przewidziane przez IKEA i firma już wcześniej inwestowała w nie. w formie cyfrowej. Szwedzka marka wprowadziła na rynek kilka darmowych aplikacji mobilnych dedykowane konsumentom z najnowszą technologią, jak również rzeczywistość rozszerzona, sztuczna inteligencja.

Rezygnacja z produkcji katalogowej nie jest więc oznaką słabości, ale raczej znakiem, że przejście na system cyfrowy Jest to brutalny, ale dobrze przemyślany proces. Kilka aplikacji jest już dostępnych, a niektóre rewolucjonizują świat sprzedaży online.

Aplikacja IKEA Place: wciągający katalog

Aplikacja ta, uruchomiona w 2017 roku na IOS, jest darmowa i jest w pewnym sensie Nowy inteligentny katalog IKEA. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji aplikacja umożliwia m.in. skanowanie całego pomieszczenia w celu usunięcia obiektów i zastąpić je Produkty IKEA z drobnym poziomem szczegółowości.

W pierwszych dniach działalności firma skupiała się na najbardziej nieporęczne i popularne produkty aby przyciągnąć największą liczbę użytkowników, ale wraz z usunięciem ich katalogu, praktycznie wszystkie produkty będą dostępne na ich wniosek.

Kontakt

ikea place realite augmentee

IKEA Place składa się z liczne funkcje jak np. komunikacja z chatbot dodanie ulubionych produktów, przechwytywanie ekranu lub wideo by dzielić się swoimi pragnieniami, ale także wyszukiwanie wizualne. Ta ostatnia cecha jest kluczowym elementem aplikacji, gdyż pozwala na zidentyfikować mebel w pokoju i zaproponować przedmioty, które są do niego podobne do tego w katalogu.

Platforma Everyday Experiments: sposób na przemyślenie domu na nowo

Wprowadzony na rynek w czerwcu 2017 r, Codzienne eksperymenty jest wyposażony w sztuczna inteligencja uczenie maszynowe rzeczywistość rozszerzonazaawansowana inteligencja przestrzenna. Oferuje on użytkownikom możliwość dowiedzenia się więcej o i przejęcie własności przestrzeni użytkowej swojego domu.

I to we właściwym czasie! Podczas pierwszego zamknięcia większość ludzi spędziła w swoich domach prawie dwa miesiące. Konsumenci zrozumieli więc potrzebę posiadania przyjemnego i praktycznego domu, dlatego chcą urządzać swoje mieszkania w sposób, który sprawia, że czują się w nich dobrze.

Podsumowując, platforma IKEA oferuje kilka funkcji, które ułatwiają pomiar i odkrywanie na nowo każdego pomieszczenia w domu. Na przykład są “Ekstremalne środki“, który wykrywa wielkość i objętość pomieszczenia estetycznie, ponieważ platforma wstawia dmuchany słoń Bardzo ładnie wygląda w pokoju i daje dokładne wymiary. Kolejną dostępną funkcją jest “Filtry światła“co pozwala wizualizacja pomieszczenia z różnymi poziomami oświetlenia. Pozwala to na skierowanie Cię do wybór lampy i oświetlenia idealny do jednego pomieszczenia.

Rzeczywistość rozszerzona: ważna dźwignia marketingu

IKEA nie poprzestała na zwykłym wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości do sprzedaży swoich produktów. Oferuje również aplikację poświęcony dzieciom który przekształca meble w żywe istoty pobudzenie wyobraźni dzieci. Szwedzka firma doskonale zrozumiała więc, że rozszerzona rzeczywistość będzie obecna wszędzie i że zrewolucjonizuje zakupy online. Nie chciała przegapić tej okazji i dziś możemy powiedzieć, że dobrze zawłaszczyła rozszerzoną rzeczywistość.