Samouczek: Jak dodać menedżera Spark AR?

Kiedy utwórz filtr na Instagramie lub konto na Facebooku, musisz zalogować się do Spark AR Hub, aby je opublikować. Istnieje jednak możliwość dodania do platformy narzędzia Spark AR Manager, dzięki któremu będzie ona publikować za Ciebie i zarządzać efektami na Twoim koncie na Instagramie lub Facebooku. Oto wszystkie kroki, które należy wykonać, aby dodać do swojego konta menedżera Spark AR.

1- Podłączenie do koncentratora Spark AR Hub

spark-ar-manager

Po pierwsze, należy połączyć się z Hub Spark AR podając swoje dane uwierzytelniające z Facebooka. Spark AR Hub to platforma do publikowania i zarządzania filtrami na Instagramie i Facebooku, a także do analizowania działania efektów.

Kontakt

2- Przejdź do ustawień swojego konta

plateforme-spark-ar-manager

Następnie, jeśli masz więcej niż jedno konto na Instagramie, sprawdź, czy jesteś na tym właściwym, patrząc na małą ikonę w prawym górnym rogu. Jeśli nie jesteś na właściwym koncie, po prostu “zmień właściciela”. 

Po przejściu do wybranego konta kliknij “ustawienia”.

3- Uzyskiwanie dostępu do autoryzacji

spark-ar-manager-instagram

Po przejściu do ustawień kliknij przycisk “Uprawnienia”, który umożliwia zarządzanie Spark AR Manager.

4- Dodaj menedżera Spark AR

Kliknij przycisk “Utwórz grupę” i nadaj jej dowolną nazwę. 

Aby dodać menedżera Spark AR, osoba, którą chcesz dodać, musi mieć konto na Facebooku. Jeśli nie, poproś ich o założenie konta na Facebooku, jeśli już je mają, po prostu wyszukaj ich imię i nazwisko na pasku wyszukiwania. Po pojawieniu się tej osoby kliknij na jej konto i kliknij “Utwórz”.

5- Powiadomienie nowego kierownika Spark AR

Niestety, po dodaniu menedżera Spark AR dana osoba nie otrzyma powiadomienia o tym fakcie. Musisz więc skontaktować się z nimi, aby powiadomić ich o tym, aby mogli zalogować się w celu umieszczenia filtra na Instagramie lub Facebooku.