Korzystanie z filtrów Snapchata na komputerze, Czy to możliwe?

Filtry Snapchat to treści, którymi użytkownicy są bardzo zainteresowani, dlatego Snapchat chce je udostępnić na komputerach.

Oprogramowanie Snap Camera do korzystania z filtrów Snapchat na komputerze

Kilka lat temu Snapchat wypuścił oprogramowanie umożliwiające korzystanie z filtrów Snapchata na komputerze. To oprogramowanie, Snap Camera, umożliwiło również integrację soczewek na życiach Twitch i konferencjach wideo. Rzeczywiście, zmieniając po prostu źródło kamery, mogłeś zintegrować wszystkie dostępne filtry Snapchat na swoim komputerze.

Kontakt

utiliser des filtres snapchat sur un ordinateur

Jednak od 25 stycznia, po krótkim i dyskretnym komunikacie Snap Camera zostaje trwale zamknięta. W związku z tym wielu twórców treści ma kłopoty. Co więcej, koncern nie wyjaśnił jasno powodów tej decyzji ani alternatyw dla Snap Camera.

Nowa, internetowa wersja Snapchata

Na razie jest więc tylko jeden sposób na korzystanie z filtrów Snapchata na komputerze. Trzeba przejść przez nową Aplikacja internetowa Snapchat czyli dokładnie taka sama zasada jak w przypadku aplikacji mobilnej.

Oto lista funkcji dostępnych w wersji internetowej: 

  • Wysyłanie zdjęć i filmów z filtrami lub bez
  • Wysyłanie wiadomości z czatu
  • Odpowiadanie i reagowanie na wiadomość
  • Usuwanie wiadomości po 24 godzinach
  • Połączenia głosowe i wideo
  • Zapisywanie na komputerze zdjęć i filmów wykonanych przez użytkownika
utiliser des filtres Snapchat sur l'ordinateur grace a la version web de snapchat

Przykład filtra, który można znaleźć na internetowej wersji Snapchata

Snapchat web nie jest więc w ogóle alternatywą dla Snap Camera, ponieważ soczewek nie można zintegrować z innymi narzędziami, takimi jak Twitch czy Zoom. Jednym z najbardziej restrykcyjnych ograniczeń Snapchat web jest to, że nie masz dostępu do wszystkich dostępnych filtrów. Rzeczywiście, biblioteka soczewek nie jest dostępna na komputerze, możesz tylko przeglądać kilka podstawowych filtrów.

Komputerowa wersja Snapchata właśnie została uruchomiona i na razie nie jest jeszcze zoptymalizowana. Brakuje wielu funkcji, ale pewne jest, że zespoły Snapa pracują nad znacznie pełniejszymi wersjami na najbliższe miesiące.