Samouczek: Korzystanie z podwójnego aparatu na Snapchat

Nowa funkcja umożliwiająca fotografowanie obu stron smartfona

Od końca lata Snapchat zapowiedział wydanie nowej funkcji, która wykorzystuje ten sam kod, co ich konkurent “BeReal”. Rzeczywiście, ta nowa sieć społecznościowa wywarła swój wpływ na rynek, ponieważ jej działanie opierało się na podwójnym aparacie. Snapchat postanowił więc zaoferować tę funkcję, która jest tak kusząca dla użytkowników. Instagram również wskoczył na pokład, oferując tę samą funkcjonalność co BeReal.

nouvelle fonctionnalité snapchat - double caméra

Podwójny aparat jest dodatkiem do już bogatej oferty

Snapchat jest siecią społecznościową, która oferuje najwięcej nowych funkcji lub ulepszeń ich istniejących funkcji. Wszystkie te zmiany mają na celu optymalizację jakości treści, które są tworzone w tej aplikacji, aby przyciągnąć maksymalną liczbę użytkowników. Na przykład jako pierwsza sieć społecznościowa oferuje Shopping AR, dzięki któremu można wypróbować produkty na sobie.

Kontakt

4 modes double camera snapchat explication

Jak działa podwójny aparat fotograficzny?

Podwójny aparat zawiera 4 tryby użytkowania, które pozwalają na dywersyfikację i znalezienie odpowiedniego formatu dla zdjęcia lub filmu. Jeden tryb opiera się na formacie pionowym, a drugi na formacie poziomym. Pozostałe dwa tryby pozwalają na posiadanie zdjęcia w zdjęciu lub na odwrócenie uwagi poprzez dodanie tła po drugiej stronie aparatu.

Po tym, jak użytkownik jest zadowolony z ostatecznego renderingu, można go udostępnić w aplikacji, ponieważ zawartość jest po prostu zwykłym wideo lub obrazem.

Jak korzystać z trybu podwójnego aparatu na Snapchat?

Na razie ta funkcja jest dostępny na IOS ale w najbliższych miesiącach zawita na Androida.

double camera snapchat step 1

1- Zastosuj tryb podwójnego ekranu na Snapchacie

Aby to zrobić, musisz przejść do kamery w aplikacji. W prawym górnym rogu znajduje się mała ikonka z dwoma aparatami. Kliknij na tę małą ikonkę.

mode image dans image double camera snapchat

2- Wybierz tryb, którego chcesz użyć

Jak wyjaśniono powyżej, istnieją 4 różne tryby, które pozwalają wybrać format, który najbardziej Ci odpowiada.

3- Zrób zdjęcie lub nagraj film

Nic prostszego, zrób swoje zdjęcie lub filmik, a gdy będziesz zadowolony, podziel się nim ze swoją społecznością!