Jak wykorzystać NFT i metaverse dla swojej marki?
NFT są coraz bardziej obecne i marki muszą się do nich dostosować. Aby to zrobić, istnieją różne formy i sposoby wykorzystania ich do podkreślenia swoich produktów i usług. Przyjrzyjmy się 4 sposobom na wykorzystanie NFT jako marki!
Krok 1: Pokonywanie przepaści między tym, co wirtualne, a tym, co rzeczywiste, za pomocą NFT
Działania Phygital są obecnie bardzo popularne wśród internautów. Jako prawdziwy łącznik między tym, co fizyczne, a tym, co cyfrowe, mają na celu powiązanie tych dwóch aspektów i uczynienie ich komplementarnymi. Można to zrobić za pomocą NFT jest to bardzo ciekawa opcja na przykucie uwagi internautów. Bardzo trafnym przykładem jest sprawa biletów. Rzeczywiście, oferując internautom możliwość zakupu biletu w formie fizycznej, ale także w formie NFT, marka oferuje im coś więcej niż zwykły bilet, sprzedaje im cyfrowe aktywo o realnej wartości, które mogą zachować i kolekcjonować. Dla marek jest to praktyczny aspekt, który ułatwia zarządzanie sprzedażą biletów. Z drugiej strony, dla kupujących, z tym biletem NFT, mogą mieć dostęp do dodatkowych doświadczeń cyfrowych, a nawet wygrać różne prezenty! Różne podmioty, jak np. festiwal Coachella lub . Sweden Way Out West niektórych krajach ten sam typ działań już funkcjonuje. W przypadku dowolnego wydarzenia możliwe jest tworzenie kolekcji NFT reprezentujących bilety. Te słynne aktywa cyfrowe wydają się więc być środkiem do wprowadzania innowacji i oferowania użytkownikom Internetu nowych, niepowtarzalnych doświadczeń.
Kontakt
Krok 2: Tworzenie kolekcji unikalnych aktywów
NFT są unikalnymi aktywami cyfrowymi i mogą być gromadzone. W zależności od uniwersum marki i charakteru produktu, możliwe są różne rzeczy. Na przykład, podczas wprowadzania produktu na rynek, interesujące jest stworzenie kolekcji NFT na sprzedaż. Wystawiając swoją kolekcję na sprzedaż, marki tworzą prawdziwe uniwersum marki wokół wciągających historii. Tak jest np. w przypadku. Monoprix która wprowadziła swoją kolekcję NFT wokół doświadczenia „piękna i dobra”.
Krok 3 : Tworzenie wirtualnych wydarzeń
Poprzez połączenie NFT i metaverse Możliwe jest również tworzenie wirtualnych wydarzeń, które idealnie nadają się do zanurzenia internautów w zupełnie nowym świecie. Spotkania czy koncerty są coraz częściej ustawiane przez marki tak, by oferować nowe, zupełnie wyjątkowe doświadczenia immersyjne. Aby to osiągnąć, warto zacząć od fizycznych wydarzeń i stopniowo dodawać elementy wirtualne. Tworząc wirtualne eventy, marki mogą zwrócić się do innego typu osób, wrażliwych na przykład na to, co wirtualne, i tym samym poszerzyć grono swoich potencjalnych klientów. Ponadto jest to sposób na poprawę doświadczenia klienta poprzez oferowanie wielu możliwości odkrycia. To jest na przykład to, co Spotify wraz z uruchomieniem swojego metawersum „Spotify Island” na Robloxie – przestrzeni, w której grupa oferuje m.in. wirtualne koncerty i gry wideo.
Krok 4: Zaangażuj swoich odbiorców za pomocą współtworzenia NFT
Wreszcie, marki mogą stworzyć system współtworzenia. W ten sposób marki mogą tworzyć swoje NFT w odniesieniu do internautów. Celem jest wyobrażenie sobie NFT, które odzwierciedlają ich markę, jednocześnie angażując użytkowników i ich kreatywność. Wraz ze wzrostem popularności projektów e-commerce i web 3, wydaje się ważne, a nawet konieczne, aby marki dostosowały się i oferowały immersyjne doświadczenia w odniesieniu do tych nowych technologii. W ten sposób, poprzez zaangażowanie użytkowników w tworzenie NFT, kart, zdjęć, muzyki, wideo… Użytkownicy personalizują doświadczenie od A do Z, co jest prawdziwym plusem poszukiwanym dziś przez internautów.