5 rzeczy, których nie należy robić, tworząc filtr na Instagram lub Snapchat

Stworzenie filtra dla swojej marki wydaje się łatwym zadaniem, ale aby zapewnić jego skuteczność, należy unikać kilku rzeczy. Dlatego w tym artykule znajdziesz 5 rzeczy, których nie należy robić podczas tworzenia filtra.

1. Umieszczanie logo lub produktu zbyt daleko do przodu

Pierwszą rzeczą, której nie powinieneś robić, jest naśladowanie tradycyjnego plakatu reklamowego, który widzisz na ulicy lub reklamy w sieciach społecznościowych. Filtry całkowicie różnią się od tradycyjnych treści. Produkt powinien być promowany w dyskretny sposób (jak na zdjęciu obok), bez umieszczania go w samym środku filtra. Użytkownicy będą bardziej skuszeni filtrem, który tak naprawdę nie pokazuje ich logo ani produktu, i będą bardziej skłonni do udostępnienia go w historii Instagram na przykład.

Kontakt

2. Zaniedbywanie jakości filtra

Drugą rzeczą, której nie należy zaniedbywać, jest jakość filtra. Tworzenie filtra nie jest treścią lambda. W rzeczywistości nie wystarczy opublikować prosty filtr, aby strategia marketingowa przyniosła efekty. Filtr musi być spójny, zabawny i zawierać elementy dobrej jakości. Aby to zrobić, należy zastanowić się nad znaczeniem filtra i celem kampanii. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać, aby stworzyć filtr dobrej jakości:

  • Jaka jest grupa docelowa?
  • Jaki jest cel tego filtra?
  • Jakiego tonu chcesz użyć?
  • Jakiego typu filtr chcesz utworzyć (gra, animacja twarzy, losowy)?

3. Pisanie zbyt dużej ilości tekstu

Pierwszą rzeczą, której nie należy robić, jest nieumieszczanie dużej ilości tekstu. Filtry AR mają za zadanie zobrazować wydarzenie lub moment. Jeśli filtr jest pełen tekstu, użytkownicy będą go używać niechętnie, ponieważ nie będzie on zbyt przyjemny dla oka. 

Dlatego tworząc filtr, należy zachować zwięzłość tekstu i wykorzystać proste i skuteczne animacje, aby przekazać swoje przesłanie.

4. Skopiuj inny filtr

Wreszcie, nie kopiuj filtrów już opublikowanych przez marki lub projektantów. Oczywiście, filtr może stać się wirusem, ale nie ma gwarancji, że Twój będzie równie często używany. 

Nadal jednak można przyjrzeć się filtrom wirusowym, aby zrozumieć, co sprawiło, że stały się tak popularne. W ten sposób można wykorzystać te dźwignie, które zadziałały, aby filtr osiągnął cele, które przed nim postawiono.

5. Nie należy włączać filtra.

Ostatnim punktem, którego należy unikać, jest publikowanie filtra i oczekiwanie na jego użycie. 

Filtr, który jest po prostu publikowany bez kampanii informacyjnej, nie może działać, ponieważ nikt nie będzie wiedział o jego istnieniu. Filtr nie pojawia się na kanale Twojej społeczności i dlatego musisz o nim informować. Dlatego przed opublikowaniem efektu należy zorganizować kampanię informacyjną, aby filtr rzeczywistości rozszerzonej nie był widoczny. 

W tym celu można wykorzystać kilka kanałów: 

  • Publikacje
  • Historia
  • Artykuł na pierwszej stronie 
  • Treści sponsorowane