Filtry Snapchat vs Lens Jaka jest różnica?

Wiele osób nie wie, jaka jest różnica między filtry snapchat i soczewek, a to może prowadzić do nieporozumień. Niektórzy mogą powiedzieć, że nie są one tym samym, a jednak (prawie) są.

Filtry na Snapchacie vs. soczewki

Kiedy Snapchat uruchomił swoje filtry rozszerzonej rzeczywistości, sieć społecznościowa chciała nadać im unikalną nazwę, aby odróżnić się od innych sieci społecznościowych. W ten sposób filtry Snapchat zostały nazwane “Lens” i “Lenses” w liczbie mnogiej. 

Zamieszanie powstało wtedy, gdy słowo to zostało przetłumaczone na język francuski. Rzeczywiście, jeśli przetłumaczyć słowo “Lens” dosłownie na francuski, daje to “lentille”. Nawet jeśli Lens brzmi dobrze po angielsku, po francusku jest nieco inaczej. Niewiele osób zrozumiało znaczenie słowa “lentille” i naturalnie przetłumaczyliśmy Lens jako “filtr Snapchat”.

Kontakt

lens et filtre snapchat

Ponadto Snapchat dokonał segmentacji typów soczewek Snapchat, aby lepiej poprowadzić użytkowników. I tak, filtr Snapchat określa tylko proste ramki i kreacje, które użytkownicy mogą szybko stworzyć. Soczewki reprezentują filtry z bardziej złożonymi animacjami i kreacjami rzeczywistości rozszerzonej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o soczewkach? Przygotowaliśmy przewodnik po wszystko o filtrach Snapchata !

Gdzie stosuje się Snapchat Lenses / Filtry

trouver-filtre-snapchat

Filtry i soczewki Snapchat są dostępne w aplikacji mobilnej Snapchat bezpośrednio w aparacie aplikacji. Nie zobaczycie więc różnicy między soczewkami a filtrami Snapchata. Dodatkowo od niedawna są one dostępne na komputerach poprzez aplikacja internetowa niż Snapchat została niedawno uruchomiona. Natomiast na wersji internetowej dostępna jest bardzo mała część obiektywów, ponieważ ta wersja dopiero co została uruchomiona.

Podsumowując, nie ma prawdziwej różnicy między obiektywem a filtrem Snapchata. Ta różnica wynika tylko z tłumaczenia słowa “obiektyw” w języku francuskim i segmentacji dwóch rodzajów soczewek, które można znaleźć w aplikacji. Jedyną różnicą jest złożoność soczewek, z których chcesz korzystać.