Dlaczego warto wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną na swojej stronie internetowej? e-commerce?

Handel elektroniczny stał się nasyconym biznesem, w którym panuje silna konkurencja i trudno się wyróżnić. Rzeczywistość rozszerzona to narzędzie, które oferuje wiele korzyści z różnych punktów widzenia i pozwala zaoferować konsumentom wciągające doświadczenia.

Rzeczywistość rozszerzona: skuteczny i opłacalny sposób na sprzedaż produktów w Internecie

Przy tak licznej konkurencji i rosnących wymaganiach konsumentów witryna e-commerce musi być prosta i skuteczna. Nie wystarczy już tylko zamieścić zdjęcie produktu i listę jego cech. Twój “katalog” produktów musi szybko wywrzeć wrażenie na potencjalnych klientach i pozwolić im wyobrazić sobie słynny produkt.

Dzięki rozszerzonej rzeczywistości klient pozostanie na Twojej stronie znacznie dłużej, a średni czas spędzony na stronie drastycznie się wydłuży, co jest bardzo dobrą dźwignią dla Twojego SEO. Średni czas zaangażowania na stronie internetowej wynosi zaledwie 3 minuty i 14 sekund, ale rzeczywistość rozszerzona zwiększyła ten czas do ponad 6 minut, czyli o 90 % więcej niż wynosi standard branżowy!

Co więcej, technologia ta nie jest obecnie zbyt obecna na rynku e-commerce, ponieważ tylko jedna na dziesięć witryn e-commerce wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Oferując taką funkcjonalność, można łatwo wyróżnić się na tle konkurencji.

Oczywiście rzeczywistość rozszerzona przynosi także korzyści finansowe. Pierwszym z nich jest zwiększenie współczynnika konwersji, ponieważ produkt jest konfigurowany w 3D, a klient może zmienić kolor lub zmodyfikować produkt zgodnie z oferowanymi możliwościami. Dzięki rzeczywistości rozszerzonej można nawet zwiększyć współczynnik konwersji do 30%.

e-commerce volvo

Drugą zaletą jest zmniejszenie liczby zwrotów produktów po zakupie. Jak wyjaśniono wcześniej, konsumenci mogą faktycznie zobaczyć i przeanalizować produkt we wszystkich jego formach, więc nie są zaskoczeni, gdy otwierają paczkę. Być może zauważyłeś również pojawienie się rzeczywistości rozszerzonej w wyszukiwaniach Google. Funkcja ta została uruchomiona we współpracy z firmami takimi jak NASA, Volvo Celem jest udostępnienie tej funkcji każdemu.

Kontakt

Rzeczywistość rozszerzona w celu poprawy doświadczeń klientów

Ze względu na swoją praktyczność, potencjalni klienci mogą naprawdę poczuć produkt. Rzeczywiście, za pomocą integratora 3D, modyfikację produktu w 3D jest bardzo prosta. Można zmieniać kolory, dodawać lub usuwać akcesoria, a następnie wizualizować je w swoim otoczeniu za pomocą smartfona. Rzeczywistość rozszerzona stanowi istotną wartość dodaną, która sprawia, że doświadczenia klientów są o wiele bardziej wciągające. Będą dobrze wspominać tę wizytę na Twojej stronie i wrócą po kolejny zakup.

Rzeczywistość rozszerzona to bezpieczna i skuteczna dźwignia, która już się sprawdziła. Obecnie jest on jeszcze bardzo rzadko używany, ale już niedługo konsumenci bardzo go polubią.