Jak rozszerzona rzeczywistość jest wykorzystywana przez firmy?

Na rynku pojawiają się nowe technologie i narzędzia, zwłaszcza rozszerzona rzeczywistość. Firmy dostosowują się do nich, aby zoptymalizować swoją wydajność i organizację. Wykorzystywane są wtedy nowe narzędzia, co przyczynia się do poprawy efektywności firm. Ale w takim razie jak wykorzystać rzeczywistość rozszerzona ? I jakie inicjatywy można wprowadzić w życie? Zróbmy razem podsumowanie!

casque-vr
tb-realite-augmentee

Kontakt

Rzeczywistość rozszerzona - pomoc w podejmowaniu decyzji przez klientów

Prawdziwy sojusz między fizyczne i wirtualne augmented reality to bardzo ciekawe narzędzie dla marek. Rzeczywiście, daje im możliwość zaproponowania kompletnych usług i ofert. 

Po pierwsze, dzięki AR klienci mogą spersonalizować produkt zgodnie ze swoimi życzeniami. Korzystając z aplikacji, która integruje rzeczywistość rozszerzoną, klienci mogą dodać elementy, które chcą do produktu, a tym samym zaprojektować siebie znacznie łatwiej. Jest to opcja, która jest całkowicie odpowiednia dla produktów konfigurowalnych, takich jak samochód, kolor mebli lub aby łatwo i szybko porównać różne kształty produktu. Znak Castorama oferuje to za pomocą filtrów umieszczanych na portalach społecznościowych, aby z wyprzedzeniem zwizualizować ostateczny wygląd mebli w swoim domu. Możliwość personalizacji i wizualizacji produktu według własnego gustu to prawdziwa szansa dla klientów.

Poza personalizacją istnieją efekty typu Try-On. Pozwalają one na wirtualne przymierzenie produktu na sobie, a nawet na jego wizualizację w otoczeniu. Nałożenie elementów wirtualnych na rzeczywistość pomaga towarzyszyć internautom podczas procesu zakupowego, a w szczególności usunąć potencjalne przeszkody w zakupie. Wizualizacja 3D doskonale sprawdza się więc w przypadku marek prowadzących sprzedaż online. Ubrania, akcesoria, meble, sofy… Wiele rzeczy można zwizualizować za pomocą AR. Takie modelowanie doskonale sprawdza się w sprzedaży online, a także w fizycznych punktach sprzedaży. Klienci mogą wtedy szybko i łatwo zwizualizować wybrany przez siebie efekt końcowy, nie musząc nawet dotykać testera ani niczego innego. Rzeczywistość rozszerzona naprawdę pomaga klientom dokonać właściwego dla nich wyboru.

Przyczynia się do rozwoju Twojej firmy

AR wydaje się być również bardzo potężnym i ciekawym narzędziem do wewnętrznej organizacji firm. Zintegrowana z procesami, scenariuszami, które można wprowadzić w życie lub w celu przetestowania nowych technik, rzeczywistość rozszerzona pomaga firmom znacznie łatwiej inscenizować i wizualizować efekt końcowy.

Rzeczywistość rozszerzona to także bardzo skuteczne narzędzie marketingowe i komunikacyjne. Rzeczywiście, dzięki AR można zaoferować internautom unikalne doświadczenia immersyjne. Implementacja elementów interaktywnych pozwala użytkownikom na większe zaangażowanie w markę. A gdyby wasze spotkania odbywały się za pomocą hologramów? Rzeczywistość rozszerzona może być również wykorzystana do rozwoju telepracy i organizacji w firmach.

Dobre samopoczucie w pracy

Dobrostan w pracy, definiowany jako globalna koncepcja skupiająca różne działania, które można wdrożyć, aby przyczynić się do dobrego samopoczucia i spełnienia swoich zespołów, znajduje się obecnie w centrum polityki firm. Jest to bowiem ważny aspekt, który aktywnie uczestniczy w produktywności pracowników, ich współpracy, a tym samym w ogólnym rozwoju grupy. Można wdrożyć różne działania. Mogą się one różnić w zależności od liczby pracowników w zespołach, sektora działalności lub silnych misji i wartości firm. Rzeczywistość rozszerzona może być wykorzystywana do aktywnego przyczyniania się do dobrego samopoczucia w pracy. Ale w jaki sposób?

AR i VR przenoszą użytkowników w nowy świat poprzez nakładanie elementów wirtualnych na rzeczywistość. Takie połączenie realnego i wirtualnego może być wykorzystane np. do budowania zespołu. Te nowe technologie jawią się jako okazja do opracowania i zaproponowania unikalnych i oryginalnych działań immersyjnych. Rzeczywiście, z pomocą kasków, zespoły zostaną przeniesione do nowego świata, w którym będą musiały wspólnie ewoluować, aby przejść etapy i wygrać grę. Tego rodzaju doświadczenie pozwala zespołom zjednoczyć się wokół wspólnego celu i wspólnych odczuć, a tym samym przyczynia się do spójności zespołu.

Oprócz budowania zespołu, rozszerzona rzeczywistość odgrywa codzienną rolę w poprawie samopoczucia w pracy. Podczas spotkań, prezentacji projektów, animacji, szkoleń, seminariów… AR staje się najlepszym przyjacielem firm w wielu projektach. 

Teraz, gdy wiesz już wszystko o RA w pracy, pozostaje Ci tylko wyjść na zewnątrz i cieszyć się!