Jak markowa rzeczywistość rozszerzona wpływa na użytkownika do zakupu?

Aby zrozumieć, jakie korzyści dla konsumentów niesie ze sobą markowa rzeczywistość rozszerzona, Snapchat przeprowadził badanie oparte na wiedzy specjalistów od rzeczywistości rozszerzonej, a następnie przebadał konsumentów we Francji, USA i Wielkiej Brytanii oraz Arabii Saudyjskiej.

Pytanie dotyczyło tego, czy markowa rzeczywistość rozszerzona wpływa na konsumentów do zakupu szybciej niż inna akcja marketingowa.

Korzystanie z AR jest zdemokratyzowane, markowa rzeczywistość rozszerzona już wkrótce

réalité augmentée de marque snapchat étude

Jak wszyscy wiemy, rzeczywistość rozszerzona jest już na dobre zadomowiona w naszym społeczeństwie i to badanie to potwierdza, ponad połowa badanej populacji (osoby w wieku od 13 do 49 lat) już z niej korzystała. Gdy spojrzymy na treści AR oferowane przez marki, jedna trzecia osób już korzystała z tego typu treści. Co więcej, jeśli skupimy się tylko na Snapchaterach, 56% Snapchaterów jest bardziej skłonnych do wypróbowania filtra oferowanego przez markę.

Co więcej, według badania Snapchat, zachowanie to będzie się rozwijać, ponieważ 3 na 4 konsumentów uważa, że rzeczywistość rozszerzona będzie odgrywać ważną rolę w procesie zakupu konsumenckiego w ciągu najbliższych 5 lat.

Kontakt

Rzeczywistość rozszerzona cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów

etude-snapchat-realite-augmentee-de-marque

Mówiąc wprost, ponad połowa badanych rozwija zainteresowanie AR, szczególnie na portalach społecznościowych, takich jak Snapchat i Instagram. Takie zachowanie daje markom możliwość oferowania różnych treści i bycia odkrytym przez konsumentów lub zbliżenia się do ich społeczności. Dlatego kluczowe dla marek jest włączenie rzeczywistości rozszerzonej do swojej strategii marketingowej.

GenZ na pierwszej linii frontu, ale nie tylko!

interet realite augmentee de marque

Prawdą jest, że Generacja Z to pokolenie, które korzysta z największej ilości rozszerzonej rzeczywistości oferowanej przez marki. Rzeczywiście, GenZ to pokolenie, które będzie częściej odkrywać i udostępniać treści AR. Jednak millenialsi i pokolenie X również są użytkownikami rozszerzonej rzeczywistości, ale w innej formie. Rzeczywiście, szczególnie lubią oni markowe treści rozszerzonej rzeczywistości i mają większą możliwość zakupu po doświadczeniu AR. Konieczne jest zatem tworzenie treści AR dostosowanych do tych 3 pokoleń, aby zwiększyć możliwości konwersji.

Markowa rzeczywistość rozszerzona ma wpływ na każdym etapie podróży zakupowej.

funnel d'acquisition avec realite augmentee

2 na 3 konsumentów, którzy korzystają z markowej rzeczywistości rozszerzonej, zgadza się, że są bardziej skłonni kupić produkt po doświadczeniu AR. Co więcej, 72% twierdzi, że są jeszcze bardziej skłonni po wypróbowaniu markowego produktu try-on.

Tym samym markowa rzeczywistość rozszerzona ma pozytywny wpływ na podróż zakupową i zapewnia wysoce istotne punkty styku od inspiracji do zakupu.

Podsumowując, markowa rzeczywistość rozszerzona zapewnia punkt kontaktu z konsumentami w całym lejku akwizycyjnym. Jest to potężna dźwignia, którą należy wykorzystać już teraz w swoich kampaniach marketingowych, aby zwiększyć konwersję. Użytkownicy Augmented Reality są liczni i reprezentują pokolenia, które są coraz mniej wrażliwe na tradycyjną komunikację marki. Tak więc, technologia ta spełnia różne cele marketingowe i musi być zintegrowana w najlepszy sposób, aby osiągnąć więcej niż pozytywne wyniki.