Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do rozwoju marki stało się ważną i ciekawą dźwignią działań. AR umożliwia bowiem stworzenie bezpośredniej więzi z internautami, wytworzenie zaangażowania i poczucia przynależności wśród swoich klientów. Snapchat AR jest idealną siecią, która oferuje optymalne, immersyjne doświadczenie. Podajemy kilka wskazówek, jak włączyć AR do swojej strategii cyfrowej.

Budowanie silnego wizerunku marki

filtres-snapchat-marques

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, należy zaoferować oryginalny i innowacyjny content marki. Przede wszystkim konieczne jest zakotwiczenie i przekazanie silnego wizerunku marki. Na początek wskazane jest stworzenie profili marek. Dzięki temu profilowi mogą umieścić online niestandardowe filtry i unikalne doświadczenia AR. Dzięki tworzeniu immersyjnych treści, użytkownicy będą bezpośrednio zaangażowani i poczują się bardziej zainteresowani niż w przypadku treści, które z pewnością są wysokiej jakości, ale podobne do innych. Wykorzystanie profilu dla marek na Snapchat jest więc funkcją, która pozwala na umieszczanie treści w sieci, mając jednocześnie do dyspozycji insighty na temat swojej społeczności.

Kontakt

Aby ożywić swoją markę w sieci, możesz na przykład stworzyć Bitmoji z wizerunkiem swojej marki. Wiele opcji można następnie wykorzystać do zbudowania kompletnego profilu marki.

Storytelling na Snapchacie

Storytelling polega na podkreślaniu poprzez treści historii marki, jej wartości i wizji. Dzięki wykorzystaniu emotek, łatwiej będzie można przykuć uwagę internautów. Do realizacji tej strategii marketingowej marki mogą wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną. Poprzez animowane elementy można podkreślić historię marki: idealny sposób na połączenie rzeczywistości rozszerzonej i atrakcyjnych treści. 

Stories, czyli bardzo popularne i lubiane efemeryczne treści, po raz pierwszy zawitały na Snapchacie. Jako prekursor treści AR i licznych funkcji, szczególnie ciekawe jest wykorzystanie historii. Jest to okazja do tworzenia oryginalnych treści przy jednoczesnym utrzymaniu stałej więzi z użytkownikami.

Zapewnienie spersonalizowanego doświadczenia

Personalizacja i tworzenie wysokiej jakości treści stały się głównym punktem zainteresowania przy tworzeniu treści dla internautów. Snapchat jest siecią par excellence, na której można umieścić prawdziwe doświadczenia AR w sieci. Twój filtr może przybierać różne formy w zależności od promowanego produktu lub usługi. Na przykład animowana twarz pozwala użytkownikom zobaczyć wirtualne elementy pojawiające się na ich twarzy. Możliwe jest również wirtualne przymierzanie trenerów po prostu poprzez skierowanie smartfona na swoje stopy. Możliwe jest również stworzenie opakowań interaktywnych, idealny sposób na ożywienie produktu! 

Po stronie tworzenia doświadczenia, wystarczy użyć Lens Studio i puścić wodze fantazji. Filtr społecznościowy, ramki, soczewki… Wiele rzeczy można sobie wyobrazić za pomocą tego narzędzia.

Wykorzystanie kodu QR z filtrami rozszerzonej rzeczywistości Snapchat

qr code filter maker

Kod QR to ciekawy format. Pozwala połączyć to, co fizyczne z tym, co cyfrowe. Na stroniphygital w szczególności stała się ona coraz skuteczniejszą strategią dostarczania bogatych i angażujących doświadczeń klientów. W przypadku Snapchata wystarczy wygenerować SnapCode i udostępnić go. Skanując go, użytkownicy będą mieli bezpośredni dostęp do treści i będą mogli odkryć Twój filtr na żywo. Snapcode może być wysyłany do klientów na przykład podczas premiery produktu lub umieszczony w sklepie, aby towarzyszył klientom podczas ich wizyty.

Wzmocnienie treści

Ogólną zaletą Snapchata dla marek jest więc zwiększenie widoczności ich treści przy jednoczesnym nadaniu im atrakcyjności i innowacyjności. Wraz z wszechobecnością klientów na portalach społecznościowych, konieczna stała się adaptacja marek. Snapchat jest więc jednym z najmniej nasyconych serwisów społecznościowych, na których ciekawie jest się pozycjonować. 

Najważniejsze to umieszczać w sieci jakościowe treści. Aby to zrobić, należy zadbać o przestrzeganie formatu i wymiarów pionowych. Różne funkcje są dostępne, aby zwiększyć widoczność swojej marki. Na przykład można dodać linki, które przekierują snapchaterów na Twoją stronę internetową, co jest idealne do generowania ruchu. Dodatkowo analiza statystyk pozwala na wprowadzanie zmian w treści, aby była ona bardziej skuteczna i trafna. Wreszcie, możesz też wykorzystać Snapchat Ads jako marka. Wystarczy wskazać kryteria grupy docelowej i wybrać treści (wideo, sklep z produktami, historia, filtr…), na których marka chce zyskać widoczność i rozgłos.

Snapchat jest więc bardzo ciekawym narzędziem dla marek. Poprzez zintegrowanie go z icstrategia mediów społecznościowych ten sposób marki tworzą unikalne doświadczenia immersyjne, które podkreślają ich markę i ich świat. Celem jest zaangażowanie Snapchaterów innowacyjnymi treściami, które wyróżniają się na tle konkurencji. Jako oficjalny partner Snapchata, nie wahaj się skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów aby uzyskać więcej informacji!