Zapewne widzieliście na Snapchat bardzo spersonalizowane lub markowe filtry rzeczywistości rozszerzonej. Rzeczywiście możliwe jest stworzenie własnego Filtr Snapchat bezpłatnie z oprogramowaniem Lens Studio do pobrania tutaj.

Dla przypomnienia, filtr rozszerzonej rzeczywistości to nakładanie elementów 2D i 3D w rzeczywistym otoczeniu użytkownika. W ten sam sposób, w jaki CMS WordPress, Shopify, Monsite, Weebly, Jimdo i Sitew pozwalają na stworzenie strony internetowej, Lens Studio pozwala na tworzenie filtrów rozszerzonej rzeczywistości na wszystkich typach urządzeń (tablety, smartfony…). Różnica między nimi polega po prostu na tym, że Lens Studio nie oferuje rozszerzeń ani płatnych wtyczek, jak edytor WordPress. 

Oto kilka kroków przeznaczonych dla początkujących, którzy chcą łatwo stworzyć filtr Snapchat! 

Krok 1: Pobierz oprogramowanie do projektowania Lens Studio

Jest to oprogramowanie tworzenie filtrów Snapchat. Istnieje kilka rodzajów efektów Snapchat, w tym animacja twarzy, gra AR, produkty 3D i wciągające opakowania. Oprogramowanie jest dostępne w bezpłatnej wersji i oferuje kilka szablonów, aby łatwo tworzyć efekty. Również edytor stron Lens Web Builder pozwala na tworzenie nieograniczonych efektów. Plik Lens Studio do pobrania można znaleźć na jego profesjonalnej stronie internetowej, która zawiera również strony internetowe z samouczkami do tworzenia własnego filtra Snapchat.

Kontakt

Krok 2: Poznanie i zrozumienie oprogramowania

Narzędzie do tworzenia Lens Studio to wciąż oprogramowanie techniczne, które wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Pozwala jednak stworzyć prosty filtr Snapchat, możesz pomóc sobie kilkoma terminami wyjaśnionymi poniżej. 

  • Scena: Możesz oglądać scenę swojego obiektywu w przestrzeni 3D. Scena to miejsce, w którym można manipulować położeniem, skalą i obrotem obiektów 3D.
  • Obiekty : Wyświetla listę wszystkich obiektów tworzących bieżącą scenę. Obiekty można łączyć ze sobą poprzez proste przeciąganie i upuszczanie.
  • Przegląd : Prezentuje Twoje doświadczenia z Lens w czasie rzeczywistym. Lens Studio jest dostarczane z serią filmów podglądowych, które zawierają dane dotyczące śledzenia. Dzięki tym filmom możesz przekonać się, jak Twoje soczewki wyglądałyby w świecie lub zastosowane na twarzy.

Snapchat to jedna z najbardziej rozwiniętych darmowych aplikacji w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Dlatego jego oprogramowanie do tworzenia filtrów Snapchat jest dość trudne do opanowania, ale oferuje m.in. wiele możliwości

Krok 3: Wymodeluj wizualizacje dla filtra Snapchat.

Aby stworzyć filtr Snapchat, potrzebujesz m.in. tworzyć elementy 2D lub 3D na oprogramowaniu innym niż Spark AR. Oprogramowanie do edycji zdjęć Photoshop jest na przykład bardzo przydatne do modelowania i wyobrażania sobie elementów 2D dla Twojego filtra Snapchat! Canva to również narzędzie do edycji zdjęć, które można znaleźć w wyszukiwarkach i które pozwala na tworzenie wizualizacji w obrazie bez żadnej wiedzy.

Lens Studio oprócz tego, że jest bardzo intuicyjne, pozwala na tworzenie darmowych filtrów, które można dostosować do własnych potrzeb. 

Krok 4: Animacja filtra Snapchat.

Aby zwiększyć swój efekt i zachęcić więcej osób do korzystania z niego, należy. tworzyć animacje. W tym celu można wybrać spust animację, gdy osoba otwiera usta lub mruga, na przykład.

Krok 5: Opublikuj filtr Snapchata

Kiedy jesteś zadowolony z efektu, po prostu opublikuj swój filtr na portalu społecznościowym Snapchat! Pozostaje tylko podać kilka informacji o swoim filtrze Snapchat, takich jak jego nazwa, ikona i filmik demonstracyjny.

Teraz, gdy znasz już różne kroki do stworzenia filtra Snapchat, wystarczy, że zaczniesz działać! Aby wypromować swój efekt, możesz go wypromować, płacąc za reklamy. Stanowi to prawdziwą wizytówkę dla Twojej marki i może generować wiele konwersji i kliknięć na Twoich stronach e-commerce. Może to wywołać efekt kuli śnieżnej, poprawiając SEO Twojej strony i zwiększając świadomość marki.

Masz w głowie jakiś projekt lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej agencji specjalizującej się w tworzeniu filtrów na Snapchata? Skontaktuj się z nami już teraz!