Jak stworzyć filtr TikTok bezpośrednio w aplikacji mobilnej TikTok?

Od listopada 2023 roku, TikTok wprowadził znaczącą nowość w swojej aplikacji, która umożliwia tworzenie filtrów TikTok bezpośrednio w aplikacji mobilnej, bez konieczności korzystania z Effect House.

Pozwoli to wszystkim na tworzenie spersonalizowanych filtrów na TikTok bez znajomości rzeczywistości rozszerzonej i oprogramowania RA.

W pełni spersonalizowane filtry TikTok

Stworzenie filtru TikTok bezpośrednio w aplikacji TikTok jest teraz możliwe dla każdego. Chociaż funkcjonalność jest bardziej dostępna i uproszczona niż oprogramowanie Effect House, pozwala na stworzenie bardzo różnorodnych filtrów TikTok dzięki szablonom i interakcjom, które dynamizują efekt.

Twórcy treści będą mogli tworzyć w pełni spersonalizowane filtry TikTok bez konieczności pobierania i opanowania oprogramowania Effect House, które wymagało pewnych umiejętności. Jednakże, tworzenie filtru TikTok w aplikacji mobilnej nie pozwala na wykonanie bardzo zaawansowanych i rozbudowanych efektów, ponieważ wymaga to dużo czasu i kodowania.

Oto kroki, aby stworzyć filtr TikTok w aplikacji mobilnej

1- W aplikacji TikTok kliknij przycisk +, który pozwala na stworzenie wideo.

Stwórz filtr TikTok na aplikacji mobilnej

2- Upewnij się, że jesteś w modelach tworzenia wideo 15s, 60s, lub 10 min (nie w modelu zdjęcia ani tekstu).

3- Kliknij na ikonę efektów w lewym dolnym rogu.

create-tiktok-filter-on-app-4

4- Przejdź do zakładki „Tworzenie”

create-tiktok-filter-on-app-5

5- Masz możliwość stworzenia filtru TikTok w aplikacji mobilnej na bazie gotowego szablonu z już stworzonymi logikami i interakcjami.

Te szablony mogą być filtrami ruletki (losowymi), quizami, wyzwaniami itp. Wystarczy tylko przesłać swoje obrazy i napisać swój tekst przed publikacją.

create-tiktok-filter-on-app-1

Inną opcją jest stworzenie własnego filtru w aplikacji TikTok od zera z własnymi obrazami i interakcjami. Możesz na przykład dodać obrazy wokół swojej głowy, wybierając ich rozmiar i umiejscowienie. Aby to zrobić, kliknij na ramkę zawierającą „+”.

create-tiktok-filter-on-app-2

Ponadto dostępna jest także sekcja „Interakcja” do tworzenia animacji i wyzwalaczy dla elementów filtru. Na przykład możesz zdecydować, aby pewne elementy pojawiły się, gdy użytkownik wykonuje określoną czynność lub po pewnym czasie.

Podczas całego tego procesu oczywiście będziesz mógł testować swój filtr TikTok, aby zobaczyć jego efekt przed publikacją. Aby to zrobić, znajdziesz na górze pośrodku ekranu ikony, które pozwalają pracować na modelach TikTok lub bezpośrednio z twojej kamery.

create-tiktok-filter-on-app-2

6- Opublikuj filtr TikTok w aplikacji

Gdy jesteś zadowolony z wyniku, wystarczy go opublikować. Aby to zrobić, musisz wymyślić nazwę dla swojego efektu, która daje wskazówkę o rodzaju stworzonego filtru.

Następnie kliknij „opublikuj”, a twój efekt będzie dostępny dla wszystkich twórców w przyszłości.

Tworzenie filtru TikTok w aplikacji mobilnej musi przestrzegać pewnych zasad, które są takie same jak dla efektów realizowanych w Effect House. Upewnij się, że jesteś świadomy ich polityki publikacji, aby uniknąć usunięcia twojego filtru TikTok

Kontakt