Niezbędne trendy na rok 2024

Jak co roku, sieci społecznościowe i inne platformy komunikacyjne podążają za trendami, które są głównie inicjowane przez użytkowników i marki. Przyjrzyjmy się trendom na 2024 rok, które koniecznie musisz śledzić!

Trendy 2024 w sieciach społecznościowych dla użytkowników

Trendy na Instagramie

W 2023 roku Instagram osiągnął 2,5 miliarda użytkowników, z których ponad połowa jest w wieku od 15 do 35 lat. Obecność w tej sieci społecznościowej ma zatem kluczowe znaczenie dla zwiększenia liczby obserwujących i wyrobienia sobie marki. 

W bezpośredniej konkurencji z TikTok, Instagram dodał Reels do swojej platformy. Są to krótkie filmy trwające do 90 minut, które są bardzo modne i używane przez wszystkich użytkowników. Aby nadążyć za trendami 2024 roku, konieczne jest przetestowanie tego formatu poprzez włączenie odpowiednich hashtagów.

Nowa sztuczna inteligencja Snapchata

Snapchat opracowała nowego chatbota My AI. Pozwala on użytkownikom komunikować się po prostu poprzez zadawanie mu pytań. W zależności od zapytania, wirtualna postać odpowiada w ciągu kilku sekund i w bardzo trafny sposób. W 2024 r. My AI będzie ewoluować i oferować więcej funkcji, takich jak wymiana czatu za pośrednictwem zdjęć i selfie, co nie jest jeszcze możliwe na platformie.

Trendy 2024 na TikTok: filtry rzeczywistości rozszerzonej

Jak wiedzą wielcy Tiktokeurs, nadążanie za trendami jest niezbędne, jeśli chcesz wyrobić sobie markę w sieciach społecznościowych. Dlatego ważne jest, aby oferować publicznie nowe treści i formaty. Aby pomóc początkującym Tiktokeerom być bardziej kreatywnymi, platforma oferuje szereg zasobów na swojej stronie specjalnie dedykowanych twórcom i firmom.

W 2024 r. trendami będą oczywiście filtry rzeczywistości rozszerzonej. Najbardziej wpływowe będą filtry komediowe, ponieważ to one generują najwięcej udostępnień i komentarzy.

Kontakt

Trendy dla marek w 2024 roku

Wyróżnianie się w sieciach społecznościowych

Badanie przeprowadzone niedawno przez Hootsuite wykazało, że marki i producenci coraz częściej stosują strategie marketingu treści w sieciach społecznościowych w celu promowania ich wśród szerokiego grona odbiorców. Amerykańska marka słodyczy Stuckey’s skorzystała na tym za pośrednictwem sieci społecznościowej TikTok, gdzie posty były planowane co tydzień.

Marka stała się pierwszą rodzinną siecią przydrożnych sklepów detalicznych w USA w 1960 roku, ale potem popadła w ciężkie czasy i była kilkakrotnie wykupywana, aż Stephanie Stuckey, wnuczka założyciela, zdecydowała się przejąć rodzinny biznes. Pomimo zadłużenia na setki tysięcy dolarów, Stephanie Stuckey nie cofnęła się przed wyzwaniem i od razu zabrała się do pracy nad siecią społecznościową TikTok. Dzięki programowaniu krótkich filmów, z których każdy był bardziej oryginalny od poprzedniego, społeczność lojalna wobec marki stopniowo rozrosła się do 17 000 subskrybentów na TikTok. Aby utrzymać tempo, Stuckey’s dołączył do profesjonalnej platformy Linkedin, gdzie liczba subskrybentów wzrosła z 200 do 100 000 w ciągu zaledwie dwóch lat.

Docierając do większej liczby konsumentów, marce udało się zwiększyć sprzedaż online o ponad 750%. Jako agencja zajmująca się tworzeniem treści w mediach społecznościowych zdecydowanie zachęcamy marki do przyjęcia lub realizacji tej strategii marketingu cyfrowego w 2024 roku.

Inwazja na metawersję: potężny wirtualny trend

Jest na ustach wszystkich i zdobywa coraz więcej marek metaverse. Oferując markom unikalne, nowatorskie i oryginalne doświadczenia, metaverse stało się globalnym trendem, za którym wszyscy muszą podążać. Wiele marek jest już obecnych i przyczynia się do rozwoju tego wyjątkowego świata, ale niektóre wciąż są nieśmiałe i nie odważyły się jeszcze zaryzykować. Być może rok 2024 będzie dla nich impulsem do przyłączenia się i pomocy w tworzeniu coraz bogatszych i bardziej angażujących treści.

Korzystając z Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, metaverse przygotowuje się na przyjęcie do swojego świata kolejnych marek sportowych. Tak jest w przypadku Nike, która planuje stworzyć wirtualną przestrzeń o nazwie Nikeland, w której jej odbiorcy będą mogli spotykać się i dzielić chwilami i doświadczeniami w rzeczywistości rozszerzonej. Użytkownicy będą mogli brać udział w grach sportowych ze swoimi przyjaciółmi, korzystając z wirtualnego sprzętu.