Samouczek: Jak stworzyć Naklejki TikTok ?

Czym są naklejki na TikTok?

Od końca stycznia 2023 r, TikTok uruchomiła platformę, która ma dać twórcom swobodę publikowania własnych naklejek na TikTok. Naklejki, o których mowa, to statyczne lub animowane obrazy, które można wysyłać w bezpośrednich wiadomościach.

Aby opublikować swoje naklejki TikTok, twórca musi najpierw stworzyć kolekcję co najmniej 8 różnych naklejek (zwaną również „zestawem”). To może być bardzo ciekawe dla artystów czy firm, które chcą się w to bawić.

4 kroki do tworzyć naklejki TikTok

Krok 1 - Tworzenie obrazów

Pierwszy krok jest dość logiczny: stwórz swoją kolekcję naklejek TikTok. Aby to zrobić, możesz użyć oprogramowania i narzędzi do projektowania, takich jak Photoshop, Illustrator lub Canva. TikTok wymaga od projektantów posiadania kolekcji co najmniej 8 naklejek. Spróbuj więc stworzyć zestaw z kilkoma różnymi kolorami lub animacjami. Jeśli chodzi o format i wielkość pliku, należy przestrzegać pewnych parametrów.

Kontakt

Do naklejek statycznych :

 • Akceptowane pliki: PNG, JPEG, WEBP
 • Stosunek: 1:1 – format kwadratowy
 • Maksymalnie 3MB na naklejkę
 • Minimum 8 naklejek i maksimum 24 naklejki w jednej kolekcji

Dla animowanych naklejek :

 • Zaakceptowany plik: GIF
 • Stosunek: 1:1 – format kwadratowy
 • Maksymalnie 3MB na naklejkę
 • Minimum 8 naklejek i maksimum 24 naklejki w jednej kolekcji
 • Obowiązkowa miniatura dla każdej naklejki TikTok (ten sam stosunek, ale tylko w PNG i JPEG)

Krok 2 - Utwórz kolekcję naklejek TikTok

Po utworzeniu wszystkich naklejek TikTok, musisz przejść do strona publikacji naklejek. Po zalogowaniu należy stworzyć nową kolekcję naklejek, klikając na przycisk na środku strony.

Importuj pliki

Wybierz rodzaj naklejek TikTok, które chcesz opublikować (statyczne lub animowane), a następnie zaimportuj swoje obrazy lub GIF-y, aby wypełnić kolekcję.

Po prawej stronie dostępny jest podgląd, aby zobaczyć, jak zestaw naklejek TikTok będzie wyglądał na Twoim profilu. Masz możliwość przeglądania kolekcji w „trybie ciemnym”.

Dla animowanych naklejek
Do naklejek statycznych

Nazwij swoje naklejki

Musisz nadać nazwę każdej ze swoich naklejek, jednocześnie respektując parametry TikTok :

 • Nazwa musi składać się wyłącznie z liter (bez cyfr, spacji i innych symboli)
 • Maksymalnie 16 liter


Po zakończeniu i spełnieniu wszystkich parametrów TiKTok, przycisk przejścia do następnego kroku będzie możliwy do kliknięcia. Upewnij się, że zaznaczyłeś wszystkie naklejki, a następnie kliknij „Dalej”.

Krok 3 - Nazwij swoją kolekcję

Ostatnim krokiem jest nazwanie i opisanie stworzonej przez siebie kolekcji naklejek.

creer des stickers tiktok

Nazwij swoje naklejki

Musisz więc najpierw zaimportować wizualizację, która stanie się miniaturką twojej kolekcji. Następnie wybierz nazwę składającą się z maksymalnie 30 znaków (akceptowane są liczby i symbole) oraz opis swojej kolekcji. 

Po zakończeniu tego kroku kliknij na „Next”, a następnie zaakceptuj warunki i kliknij na „Submit”.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności moderatorzy TikTok sprawdzą stworzoną przez Ciebie kolekcję naklejek i zatwierdzą lub nie publikację. Proces ten może trwać kilka dni.

Jak korzystać z naklejek TikTok

Od końca stycznia 2023 roku TikTok uruchomił platformę, która ma dać twórcom swobodę publikowania własnych naklejek. Naklejki, o których mowa, to statyczne lub animowane obrazy, które można wysyłać jako bezpośrednie wiadomości.

Aby opublikować swoje naklejki TikTok, twórca musi najpierw stworzyć kolekcję co najmniej 8 różnych naklejek (zwaną również „zestawem”). To może być bardzo ciekawe dla artystów czy firm, które chcą się w to bawić.

use-tiktok-stickers-1

1 - Odwiedź rozmowę

Naklejki TikTok są dostępne tylko w prywatnych wiadomościach. Kiedy więc jesteś w trakcie rozmowy z inną osobą, na pasku wiadomości znajdziesz ikonę przedstawiającą emotikonę.

use-tiktok-stickers-2

2 - Wybierz kartę Naklejki

Następnie otworzy się zakładka z różnymi rodzajami treści, które możesz wysłać (emotikony, GIF-y i naklejki). Kliknij na zakładkę naklejki (reprezentowaną przez mały kwadrat z emotikonem w środku).

use-tiktok-stickers-3
use-tiktok-stickers-4

3 - Poznaj naklejki TikTok

Następnie zostaniesz przeniesiony do galerii dostępnych kolekcji naklejek TikTok. Wybierz motywy, które Ci się podobają i kliknij „Dodaj”. Gdy to zrobisz, kolekcja znajdzie się w zakładce „Dodane”, która zawiera wszystkie Twoje ulubione naklejki TikTok.

use-tiktok-stickers-5
use-tiktok-stickers-6

4 - Wyślij naklejki, które chcesz

Kiedy chcesz wysłać naklejkę, kliknij przycisk „Użyj”, a cała kolekcja naklejek otworzy się w określonej zakładce. Wystarczy, że stukniesz w naklejkę TikTok, której chcesz użyć, a zostanie ona automatycznie wysłana za pomocą wiadomości.