Niedawno Snapchat wypuścił narzędzie dla początkujących, dzięki któremu można łatwo stworzyć Obiektyw w rzeczywistości rozszerzonej. Platforma ta nazywa się Lens Web Builder i pozwala na importowanie zasobu i/lub warstwy stworzonej z Canvy lub Photoshopa bez żadnego konkretnego rozszerzenia lub wtyczki. Lens Web Builder jest dedykowany markom obecnym na Snapchacie, które chciałyby uruchomić kampanię reklamową z wykorzystaniem filtra Snapchat. Lens Web Builder jest więc edytorem filtrów w taki sam sposób, w jaki WordPress jest edytorem do tworzenia stron internetowych (CMS).

Web builder jest intuicyjny & oferuje tworzenie Lenses łatwo i bez konieczności kodowania jednej linii. Oznacza to, że marki mogą łatwo tworzyć filtry i publikować je na Snapchacie bez żadnej wiedzy lub umiejętności kodowania (filtry Snapchat działają z innym językiem kodu niż HTML). 

Oczywiście, to narzędzie jest dostępne tylko przez samą markę i nie może ona korzystać z agencji do tworzenia filtra. Funkcjonalność jest zatem dość ograniczona i nie będziesz w stanie stworzyć kompletnego lub jakościowego Lens z Lens Web Builder; chociaż to narzędzie do tworzenia pozwala łatwo edytować, zarządzać układem i wypełniać słowa kluczowe filtra Snapchat.

Rzeczywiście, Snapchat oferuje aktywa 2D (wizualne) lub 3D w bibliotece, ale oznacza to, że każdy, kto stworzy filtr, będzie mógł je również ponownie wykorzystać. Następnie możesz zdecydować się na import własnych aktywów, ale będziesz ograniczony przez różne aktywacje Lenses, które istnieją.

To narzędzie do dostosowywania, które nie jest płatne, pozwala tworzyć dostosowywane filtry Snapchat, które mogą być przydatne w strategii E-commerce, aby generować kliknięcia i przyciągać użytkowników do Url, wszystko bez wtyczek / rozszerzeń i z samouczkiem.

To oprogramowanie do projektowania stron internetowych jest jednym z najważniejszych darmowych narzędzi i stron internetowych do tworzenia witryny sklepu Ecommerce (na przykład na swoim sklepie Prestashop).

1- Uzyskiwanie dostępu do programu Lens Web Builder

lens-web-builder

Aby to zrobić, należy zalogować się do Kierownik ds. reklam i kliknij w lewym górnym menu i wybierz opcję “Utwórz soczewkę rzeczywistości rozszerzonej”.

Kontakt

2- Utwórz nowy filtr

lens-web-builder-snapchat

Aby ułatwić i usprawnić korzystanie z Lens Web Builder, Snapchat oferuje już gotowe szablony filtrów, w których wystarczy później zintegrować własne elementy. Drugim rozwiązaniem jest uruchomienie filtra od podstaw.

3- Dostosuj obiektyw

Kolejnym krokiem jest dodawanie lub usuwanie warstw w nieograniczony sposób w Twoim Lens w zależności od tego, co chcesz oddać. Aby to zrobić, masz dostęp do biblioteki warstw, w której znajduje się kilka kategorii, takich jak akcesoria do oczu i nosa, akcesoria na czubku głowy, efekty specjalne lub nawet dodaj swoje produkty do makijażu na próbę.

Platforma jest wystarczająco zabawna, aby zrozumieć, co musisz zrobić i gdzie wstawić swoje elementy, aby dostosować filtr. Lens Web Builder ma funkcjonalność przeciągania i upuszczania, tak jak tworzenie strony w systemie CMS. Jak wyjaśniono powyżej, korzystanie z Lens Web Builder jest bardzo powierzchowne i nie pozwoli Ci stworzyć bardziej precyzyjnego filtra niż to, co oferuje to narzędzie. 

Możesz oczywiście wypróbować swój obiektyw, klikając małe logo Snapchata po prawej stronie podglądu. W ten sposób otrzymasz powiadomienie w aplikacji Snapchat, aby wypróbować swój filtr.

lens-web-builder-explication

Przed przejściem do następnego kroku nie zapomnij nagrać demonstracyjnego filmu wideo, który będzie ważny w dalszej części procesu.

4- Zakończenie pracy z obiektywem

creer-lens-web-builder

Po dostosowaniu filtru kliknij przycisk “Dalej”, a następnie nadaj filtrowi nazwę i zaimportuj ikonę reprezentującą obiektyw. 

Następnie zaimportuj nagranie demonstracyjne, które zostało nagrane wcześniej. Kliknij przycisk “Utwórz obiektyw”.

5 - Tworzenie reklamy

Po utworzeniu soczewki zostaniesz przekierowany na stronę tworzenia reklamy, na której należy wprowadzić szczegóły. 

Jak widać, za pomocą narzędzia Lens Web Builder można utworzyć reklamę tylko za nim. Twój filtr nie zostanie opublikowany w bibliotece filtrów Snapchata za darmo. 

Chociaż narzędzie Lens Web Builder stanowi krok naprzód dla marek, nadal jest to bardzo uproszczone narzędzie i nie pozwala na tworzenie unikalnych, niestandardowych filtrów 100%. Ponadto, jeśli korzystasz z programu Lens Web Builder, musisz utworzyć ogłoszenie, aby opublikować obiektyw.

Jeśli chcesz opracować filtr Snapchat, który reprezentuje wizerunek Twojej marki i jest bardziej techniczny, zapraszamy do skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów aby dowiedzieć się więcej!