Wspólne kolekcje na Instagramie: definicja

Niedawno Instagram uruchomił nową funkcję umożliwiającą dzielenie się postami i treściami w grupie lub ze znajomym. Zbiory wspólne pozwalają na stworzenie przestrzeni tylko po to, by zapisać interesujące nas publikacje i podzielić się nimi ze znajomymi.
Instagram uruchomił kolekcje współpracy, aby uniknąć spamowania znajomych bezpośrednimi wiadomościami. Rzeczywiście, każdy zna kogoś, kto wysyła wiele Reels lub postów w ciągu dnia i czasami nie możemy spojrzeć na nie bezpośrednio. W rezultacie otrzymujesz wiele powiadomień o prywatnych wiadomościach, które Cię spamują.

Dzięki kolekcjom zbiorczym można łatwo rejestrować bębny w zastrzeżonym obszarze i twój przyjaciel może go zobaczyć, kiedy tylko zechce.

Kontakt

Jak tworzyć wspólne kolekcje na Instagramie?

Krok 1:

Kiedy znajdziesz post na Instagramie, którym chcesz się podzielić z przyjacielem lub swoją grupą znajomych, kliknij symbol zakładki (przycisk w prawym dolnym rogu, który pozwala zapisać posty).

créer une collection collaborative étape 1

Krok 2:

Na ekranie pojawi się komunikat zapraszający do wypróbowania udostępniania tej publikacji za pośrednictwem collaborative collections. Kliknij na “Spróbuj”.

comment créer une collection collaborative sur instagram étape 3

Krok 3:

Donnez un nom à cette collection collaborative et choisissez la ou les personnes qui auront accès à cet espace. 

Nadaj nazwę tej wspólnej kolekcji i wybierz osobę lub osoby, które będą miały dostęp do tej przestrzeni. 

Uwaga: po utworzeniu kolekcji zbiorowej wszystkie dodane przez Ciebie osoby będą mogły również dodawać publikacje i oglądać publikacje udostępnione przez innych użytkowników kolekcji zbiorowej.

Dodaj publikację we wspólnej kolekcji z prywatny czat na Instagramie

Często Twoi znajomi wysyłają Ci publikacje w prywatnych dyskusjach, nie zapisując ich w kolekcji wspólnej. Możesz je wtedy dodać bezpośrednio do kolekcji, klikając symbol zakładki, który jest teraz obecny obok publikacji.

Gdzie znajdź moje wspólne kolekcje ?

Jeśli utworzyłeś już kolekcje wspólne i zapisałeś publikacje, możesz je znaleźć w obszarze wiadomości prywatnych. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć profil osoby w wątku, z którą współdzielisz kolekcję zbiorową. Na tej stronie zobaczysz wszystkie wysłane i odebrane media oraz wspólne kolekcje, które masz z tą osobą.