Zintegrować filtr Snapchat z kampania marketingowa

Od czasu pandemii e-handel przybrał zupełnie inny obrót, a konsumenci dostrzegli zmieniają się ich nawyki konsumpcyjne. Marki muszą więc z kolei przyspieszyć usprawnianie podróży zakupowej, aby zapewnić rosnącą konwersję w obliczu ostrej konkurencji w internecie. Jedną z dźwigni, której poświęca się wiele uwagi, jest filtr w rzeczywistości wzmocniona dostępne na wszystkich portalach społecznościowych. Rzeczywiście, ta nowa technologia pozwala na wiele rzeczy i jest korzyść dla marek.

Snapchat opublikował niedawno rysunki na stronie skuteczność Filtr Snapchat w kampanii marketingowej marek, które będziemy rozwijać w tym artykule.

Filtr Snapchat: rzeczywistość rozszerzona w centrum strategii Snapchata

Filtry Snapchat, znane również jako “soczewki”, są obecne w aplikacji od wielu lat i stale ewoluują, aby oferować coraz bardziej jakościowe doświadczenie dla użytkowników. Rzeczywiście, więcej niż 75% użytkowników codziennie wysyła zdjęcia i filmy z filtrami Snapchata podaje portal społecznościowy. Niedawno pojawiła się nowa funkcja – Shoppable AR, która przekształca e-commerce na portalu społecznościowym. Funkcja ta pozwala zaprezentować produkt z przymierzalnią lub innym rodzajem obiektywu i dodać wezwanie do działania, aby kupić produkt marki bezpośrednio. Oprócz tego możliwe jest również sponsorowanie tego obiektywu Snapchat, aby zwiększyć jego wskaźnik widoczności.

Kontakt

graphique montrant l'efficacité d'un filtre Snapchat dans une campagne marketing

Shoppable AR - sprawdzona funkcja

Według Snapchata, kampania zawierająca filtr Snapchata promujący produkt ma 2 razy większe prawdopodobieństwo wygenerowania wzrostu intencji zakupu w porównaniu do tradycyjnych treści. Tłumaczy się to cechami doświadczenia immersyjnego, które stymuluje części mózgu, do których dość trudno jest dotrzeć za pomocą podstawowej kampanii.

W tym badaniu Snapchat chciał przeanalizować wpływ filtra Snapchat w kampanii, która zawierała lub nie reklamy. Eksperyment ten przeprowadzili na 10 różnych kampaniach.

Co możemy pamiętać, że większość czasu, użytkownik musi natknąć się na dwie normalne reklamy przed uzyskaniem konwersji. Ale, gdy Lens jest zintegrowany z kampanią, zobaczenie jednej reklamy wystarczy, aby wywołać konwersję oprócz filtra Snapchat. Wreszcie, unikalny sponsoring Twojego filtra Snapchat umożliwia konwersję bez dodawania reklam do kampanii.

graphique montrant l'efficacité d'un filtre Snapchat dans une campagne marketing

Trudności z analizą skuteczności filtra Snapchat w kampanii marketingowej

Choć KPI filtrów Snapchata są bardzo precyzyjne, to w przypadku zintegrowania ich z kampanią marketingową bardzo trudno jest udowodnić ich skuteczność. Wynika to z faktu, że, dane są zupełnie inne niż w przypadku innych, bardziej tradycyjnych treści i dlatego trudno jest porównać ich skuteczność. Snapchat chętnie jednak wyjaśnia, że soczewki mają duży wpływ, gdy są zintegrowane z kampanią marketingową. Rzeczywiście, według nich, obiektywom przypisuje się 45% konwersji Nawet jeśli nie są to ostatnie punkty styku przed zakupem. Wyjaśniają również, że reklamy są zaliczane do 16% tylko wtedy, gdy filtr Snapchat jest włączony do kampanii według ich raportu kwartalnego z 2020 roku.

Podsumowując, stworzenie filtra Snapchat w celu promocji produktu jest dźwignią, której nie należy lekceważyć. Oprócz tego badania Snapchata, soczewki również przynoszą wiele korzyści dla marki i pozwalają dotrzeć do młodszego targetu, który jest niedostępny na innych portalach społecznościowych. Filtr ze Snapchata też reaguje do celów świadomość i widoczność marki wśród użytkowników Snapchata.

Nasza agencja Filter Maker specjalizuje się w tworzeniu filtrów na Snapchata. Skontaktuj się z nami, jeśli masz projekt dla swojej marki!