Apple aktualizuje swoją aplikację Mapy, by rywalizować z Google Maps

Wykorzystywane bardzo często do naszych codziennych podróży, aplikacje pomagające internautom odnaleźć się na komórce mnożą się. Moovit, Waze, Mappy, Google Maps czy Apple Maps – jest co robić. Aby się wyróżnić, Apple zapowiedziało kilka nowych funkcji, które pomogą użytkownikom w codziennym życiu, zdradzamy więcej!

Google Maps, popularna aplikacja

Mapy Google to doskonałe narzędzie do tworzenia map. Proste i szybkie w użyciu, użytkownicy mogą łatwo i szybko znaleźć drogę. Dostępna na smartfonach i tabletach Apple, użytkownicy po prostu otwierają aplikację, wskazują punkt wyjazdu i przyjazdu, a następnie wybierają środek transportu.

Proponowane są różne trasy, aby użytkownicy mogli zwizualizować różne możliwe podróże. Dostępne są również funkcje wzbogacające aplikację, które pomagają użytkownikom w ich podróżach. Na przykład, można zobaczyć cenę benzyny według stacji benzynowych, zobaczyć rozkłady jazdy, numer telefonu lub stronę internetową sklepów. Po stronie zabawy możliwe jest nawet słuchanie muzyki bezpośrednio na interfejsie, co jest bardzo praktyczną opcją, zwłaszcza podczas podróży samochodem. Aplikacja oferuje szeroki zakres funkcji, które są bardzo przydatne podczas jazdy, podróży lub korzystania z transportu publicznego.

Kontakt

Co nowego w proponowanym przez Apple planie

plans apple

Wraz z nową aktualizacją iOS 16, Apple oferuje dedykowane trasy dla rowerów elektrycznych. Trasy są wtedy dostosowane w porównaniu z klasycznymi rowerami o bardziej strome drogi lub nawet trasy bardziej ekonomiczne pod względem zużycia energii. Jest to bardzo praktyczna opcja, która odpowiada nowym oczekiwaniom użytkowników Internetu. Rzeczywiście, obecnie więcej podróżujemy rowerem lub komunikacją miejską, aby znaleźć alternatywę dla cen paliw. Kolejną nową funkcją jest możliwość umieszczania przystanków na trasie. Jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza przy planowaniu wyjazdów i poszczególnych etapów. Szacowany czas podróży pozwala również na zorganizowanie się, co jest idealnym rozwiązaniem!

Rzeczywistość rozszerzona

Strona rzeczywistość rozszerzona sprawdził się i jest coraz częściej wykorzystywany w naszym codziennym życiu. Firma Google opracowała.ARCore Geospatial API jest to opcja, która pozwala użytkownikom odkrywać wybrane przez nich miejsca w realistyczny i optymalny sposób. Dostępne za darmo na Androida i iOS, największe grupy chcą teraz zaoferować unikalne doświadczenia immersyjne, które zanurzają użytkowników bezpośrednio w rzeczywistości. Dzisiejsi użytkownicy szukają doświadczeń, które wykraczają poza to, co znamy, a rzeczywistość rozszerzona wydaje się być ideałem! 

Apple wciąż rozwija swoją aplikację Mapy o nowe funkcje. W szczególności grupa chce dogonić Google i jego słynną aplikację Google Maps. Aplikacje mapowe są obecnie wykorzystywane na co dzień i dlatego są bardzo ważne dla użytkowników Internetu. Rzeczywistość rozszerzona jest również ciekawą dźwignią do zaoferowania całkowicie immersyjnego i unikalnego doświadczenia alternatywnego. To właśnie zaproponował ostatnio Google z ARCore Geospatial API. Nowe funkcje powinny więc przybywać stopniowo i wzbogacać doświadczenie!