Snapchat uruchamia certyfikację rzeczywistości rozszerzonej

Snap Focus to portal edukacyjny. Ma ona na celu pomoc agencjom i marketerom we wdrażaniu produktów reklamowych i ogólnie w zakresie ogólnej funkcjonalności aplikacji. Na przykład, Snapchat wprowadził swój pierwszy certyfikat rzeczywistości rozszerzonej.

Korzyści z certyfikacji rzeczywistości rozszerzonej

Sieć oferuje kurs szkoleniowy podzielony na 5 części:

1. Właściwy RA dla właściwego celu

Wykorzystanie AR do podążania za aktualnymi trendami to jedno, ale zrozumienie, że ta technologia jest częścią globalnej strategii, to drugie. Drugi moduł naprawdę pomaga zrozumieć, w jaki sposób AR pomaga zwiększyć zaangażowanie klientów i jak to osiągnąć (prawidłowe wykonanie, wybór odpowiedniego formatu…). Celem firm jest zachęcenie snapchatters do interakcji w celu przekształcenia leadów w klientów. 

2. Wzmacnianie celów za pomocą płatnych mediów

Proponowane są ćwiczenia praktyczne. Dzięki temu uczestnicy będą wiedzieli, jaką inwestycję najlepiej kupić lub jaką dystrybucję soczewek wybrać, aby osiągnąć cele kampanii.

3. Pomiar i optymalizacja kampanii AR

Ponieważ wszystkie działania mają wpływ, ważne jest również, aby być świadomym i śledzić raporty Ads Managera, testy A/B i różne dźwignie poprawy oferowane przez Snapchat. 

4. Tworzenie celów na dużą skalę

Dzięki tej ostatniej części Snapchat chce zaoferować profesjonalistom perspektywy rozwoju, pokazując im, że wiele rzeczy można wprowadzić w życie. Ostatecznym celem jest ożywienie kampanii, aby zapewnić użytkownikom wyjątkowe wrażenia.

5. Wprowadzenie do AR dla firm

Ta część pozwala nam odkryć świat rozszerzonej rzeczywistości i zobaczyć, jak pozytywny wpływ może ona mieć. Poprzez to wprowadzenie Snap AR chce zademonstrować swoją wiedzę i status lidera w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej.

Dlatego Snap Focus opiera swoją certyfikację na praktyce i studiach przypadków, aby jak najlepiej wykorzystać rzeczywistość rozszerzoną. Korzystanie z Lens pozwala markom angażować odbiorców, zyskiwać widoczność i stale się rozwijać.

Kontakt

Snapchat i rzeczywistość rozszerzona

Dlatego też Snapchat nadal rozwija swoje pole działania w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej. Na przykład, marka oferuje już AR Zakupy. Na przykład od stycznia katalogi marek są dostępne jako filtry „przymierzeniowe”. Wystarczy, że marki połączą swoje katalogi produktów z funkcją obiektywów AR na Snapchacie, aby w jednym obiektywie pojawiło się kilka produktów z tego samego katalogu. Propozycja katalogu immersyjnego jest bardzo ważna dla marki. W istocie jest to podstawa obecności cyfrowej, zwłaszcza po to, by doświadczenie było dynamiczne, skalowalne, a przede wszystkim spersonalizowane.

Wciąż w perspektywie rozwoju i integracji rzeczywistości rozszerzonej z aplikacją, Snapchat udostępnił właśnie nową opcję: „Custom Landmarkers”. Umożliwia on tworzenie filtrów AR na zabytkach w okolicy, posągach, witrynach sklepowych, sklepach itp. W ten sposób twórcy mogą samodzielnie tworzyć doświadczenia AR za pomocą Lens Studio. Wystarczy wziąć punkty orientacyjne, aby stworzyć doświadczenie AR skoncentrowane na lokalnych zabytkach, które twórcy chcą podkreślić. „Dzięki temu 250 000 twórców filtrów będzie mogło umieszczać Soczewki na lokalnych miejscach, które kochają, aby opowiadać bogatsze historie swojej społeczności za pomocą rzeczywistości rozszerzonej” – wyjaśnia Snapchat.

Sieci społecznościowe zmierzają w kierunku rzeczywistości rozszerzonej

ar-shopping-pinterest

Sieci kolejno inwestują i rozwijają swoje doświadczenia związane z rzeczywistością rozszerzoną. Dotyczy to w szczególności serwisu Pinterest, który w lutym uruchomił swoją aplikację rzeczywistości rozszerzonej. Bardzo popularna wśród pomysłów na aranżację wnętrz, sieć wdrożyła “Try On for Home Decor”. Internauci mogą wirtualnie umieszczać meble i elementy dekoracyjne w swoim domu: idealny sposób na wcześniejszą wizualizację efektu końcowego, a następnie dokonanie zakupu!

Facebook oferuje z Iskra AR możliwość tworzenia bezpłatnych filtrów rzeczywistości rozszerzonej, takich jak animacje twarzy, gry AR, produkty 3D czy opakowania immersyjne. Filtry te można następnie udostępniać na Facebooku i Instagram. Spark AR to bardzo kompletne narzędzie, które jest dostępne bezpłatnie. Rzeczywistość rozszerzona stała się więc prawdziwą osią rozwoju dla sieci społecznościowych Meta, a także ważnym atutem dla marek. 

Tik Tok rozpoczął również przygodę z rzeczywistością rozszerzoną, otwierając w 2021 roku TikTok Effect Studio. Sieć prowadzi obecnie testy beta tego nowego narzędzia. Strona „Effect House” oferuje twórcom i programistom wiele narzędzi do tworzenia filtrów rzeczywistości rozszerzonej. Według platformy projekt ten jest na razie na etapie „wczesnego eksperymentu”, ale pozwoli on markom na dodanie dawki rozszerzonej rzeczywistości, przy jednoczesnym zwiększeniu kreatywności ich treści.