Dlaczego Covid-19 przyczynił się do zwiększenia wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej?

Technologia cyfrowa stała się niemalże obowiązkowa w trakcie obchodów Covid-19, aby pozostać w kontakcie z konsumentami.

Kiedy ogłoszono pierwsze zamknięcie, wszystkie miejsca publiczne musiały zostać zamknięte, podobnie jak sklepy. Uniemożliwiło to markom komunikowanie się w tradycyjny sposób i utrzymywanie bliskiego kontaktu z klientami. 

Ponieważ jedynym rozwiązaniem jest technologia cyfrowa, wiele marek rozwinęło swoją strategię cyfrową, aby zwiększyć swój zasięg. Marki zaczęły odkrywać wszystkie możliwości, jakie oferuje technologia cyfrowa, w tym rzeczywistość rozszerzoną.

Rzeczywistość rozszerzona dla firm

Technologia rzeczywistości rozszerzonej istnieje już od dekady, ale jest dzięki grze Pokémon Go że zaczęto ją stopniowo demokratyzować.

Jeśli chodzi o komunikację, sieci społecznościowe promują rzeczywistość rozszerzoną po prostu poprzez filtry i efekty. W ten sposób marka może wysłać wiadomość, nawiązać kontakt ze swoją społecznością lub przeprowadzić aktywację produktu za pomocą filtrów Instagrama, Facebooka i Snapchata. Ze względu na prostotę użycia i wirusowość efektów, marka może dotrzeć do znacznie większej liczby osób niż komunikując się w tradycyjny sposób.

Ponadto podczas blokady wielu sprzedawców detalicznych, którzy sprzedawali produkty przez Internet, zdało sobie sprawę z zalet rzeczywistości rozszerzonej. AR umożliwia bowiem rzutowanie obiektów w 3D na otoczenie, co pozwala na oglądanie produktów bez konieczności chodzenia do sklepów.

Kontakt

2021: rok Covid-19 i rzeczywistości rozszerzonej

Demokratyzacja rzeczywistości rozszerzonej wymaga czasu, a przed nią jeszcze długa droga. Jednak w obliczu nagłej zmiany, jaką wywołała pandemia, możemy być pewni, że technologia ta stanie się częścią codzienności każdego z nas.

Przykładem jest Google. Amerykański gigant chce wdrożyć system rozszerzonej rzeczywistości bezpośrednio w swojej wyszukiwarce. W ten sposób wszystkie detaliści internetowi będą mogli zintegrować AR łatwiej na ich stronie internetowej.

Wraz z rozwojem możliwości technologicznych smartfonów, takich jak Lidar Rzeczywistość rozszerzona będzie odgrywać ważną rolę w życiu codziennym, ale także dla marek.