Czym jest trend Rio de Janeiro na TikToku w 2024 roku?

TikTok, pełen niespodzianek, gdzie trendy przychodzą i odchodzą. Nie wszystkie są zrozumiałe na pierwszy rzut oka. Bez względu na to, ile czasu spędzimy na przeglądaniu aplikacji, zawsze wydaje się, że pojawiają się nowe miejsca, gdzie rodzą się nowe trendy.

Ostatnio niektórzy użytkownicy TikToka zauważyli karuzele zdjęć z napisami “Rio de Janeiro“, które można było oznaczyć geolokalizacją miasta w Brazylii, chociaż wydawało się, że nie mają one żadnego związku z tym miastem w Ameryce Południowej. Więc co oznacza Rio de Janeiro dla młodych użytkowników TikToka?

Dlaczego tak wiele filmów jest oznaczonych tagiem #RiodeJaneiro na TikToku?

Trend Rio de Janeiro wprowadza w błąd wielu użytkowników. Dlatego wyszukiwanie “Co oznacza Rio de Janeiro” stało się bardzo często sugerowanym zapytaniem na TikToku.

Niektórzy wyjaśniają, że Rio de Janeiro to filtr na Instagramie, który ich zdaniem sprawia, że każde zdjęcie staje się piękniejsze, nawet jeśli nie jest idealne. To dlatego ludzie go używają, aby poprawić zdjęcie.

Kontakt

Trend, który nabiera popularności i robi furorę

Filtr Rio de Janeiro umożliwia kolorowanie i dodawanie ciepłych odcieni do treści foto- lub wideo. Nasyca obrazy różem, pomarańczą i fioletem. Trend Rio de Janeiro sprowadza się do używania tego filtra/presetu, który jest funkcją znana od wielu lat z stories na Instagramie, ale ostatnio stał się swoistym memem.

Niektórzy użytkownicy stosują ten sam filtr kilka razy do prezentacji zdjęć, podkreślając, że ten preset działa z każdym rodzajem treści. Jednak interpretacje tego trendu różnią się, i nie ma jednoznacznego porozumienia co do jego znaczenia.

TikTok pełen jest mikro-trendów, a popularne style mogą szybko się zmieniać. Ten pojawił się bardzo szybko i równie szybko może zniknąć.

Więc jeśli widzisz wideo oznaczone tagiem Rio de Janeiro przewijając swój Instagram lub TikTok, prawdopodobnie oznacza to, że używa ono popularnego filtra Instagrama, chyba że oczywiście dotyczy rzeczywistego miasta Rio, bo zawsze pojawiają się też prawdziwe posty o Rio w aplikacji.

Jak wypróbować trendowy filtr 'Rio de Janeiro'?

Jeśli chcesz także wypróbować ten efekt, oto kroki, które musisz podjąć, aby znaleźć filtr Rio de Janeiro:

  1. Zrób zdjęcie na swojej story na Instagramie (lub dodaj je ze swojej galerii)
  2. Przesuń palcem w lewo po ekranie, aby przewinąć filtry
  3. Najpierw zobaczysz ‘Paryż’, potem ‘Los Angeles’ i ‘Oslo’
  4. Kontynuuj przewijanie aż dojdziesz do ‘Rio de Janeiro’