eSight 4: okulary rzeczywistości rozszerzonej dla osób niedowidzących

Po Elektroniczne soczewki rozszerzonej rzeczywistości od Mojo Visionkanadyjska spółka eSight opracowuje okulary eSight 4. Umożliwiają one osobom niedowidzącym poprawę widzenia dzięki rzeczywistości rozszerzonej.

Jak działa eSight 4

Podobnie jak szkło powiększające, okulary eSight 4 mogą poprawić widzenie osób niedowidzących nawet o 10/10. Ekran o wysokiej rozdzielczości wyświetla obrazy rzeczywistości rozszerzonej, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć otaczającą ich przestrzeń wyraźniej i bardziej szczegółowo. Obrazy będą stymulować pozostałą aktywność synaptyczną w oczach, aby dostarczać informacje wizualne do mózgów użytkowników.

eSight 4

Urządzenie umożliwia noszenie okularów przez długi czas podczas gotowania, sprzątania, oglądania telewizji, czytania, pracy i wielu innych codziennych czynności. Bateria wytrzymuje do 3 godzin i jest łatwa do naładowania. Znajduje się z tyłu urządzenia i nie obciąża systemu. Pianka zintegrowana z przednią częścią okularów zapewnia użytkownikom nieograniczony komfort, umożliwiając noszenie okularów eSight 4 tak długo, jak to możliwe w ciągu dnia. Okulary zapewniają również bezprzewodowe, dotykowe elementy sterujące, które wspierają użytkowników we wszystkich czynnościach.

Kontakt

Dla kogo przeznaczone są okulary rzeczywistości rozszerzonej eSight 4?

Okulary elektroniczne są przeznaczone dla osób z umiarkowaną lub znaczną wadą wzroku, tj. od 4/10 do 1/20. Nie zaleca się używania okularów osobom, które nie radzą sobie z obsługą komputera lub mają upośledzenia ruchowe, takie jak tetraplegia lub choroby neurodegeneracyjne. Są one jednak zdecydowanie zalecane osobom cierpiącym na chorobę Stargardta, albinizm oczny, jaskrę, zanik nerwu wzrokowego i ponad 25 innych schorzeń oczu.

Wybór i zakup eSight 4

Wybór odpowiednich okularów

W zależności od poziomu upośledzenia wzroku, ważne jest, aby osoby niedowidzące skonsultowały się z wykwalifikowanym lekarzem przed dokonaniem zakupu. Wykonywane czynności, mobilność i potrzeby przyszłych użytkowników również określą, czy okulary eSight 4 są dobrym pomysłem.

Kup eSight 4

Ceny zaczynają się od 7995 euro, choć niektóre serwisy oferują atrakcyjne rabaty sięgające nawet 2000 euro. Ceny mogą wydawać się wygórowane, ale częściowo wynika to z najnowocześniejszej elektroniki zastosowanej w celu zapewnienia użytkownikom poziomu komfortu godnego tej nazwy.