Messenger i Cosmopolitan łączą siły, aby zaoferować filtr z okazji nowego roku

W następstwie pandemii imprezy sylwestrowe i kolacje rodzinne odbywają się w mniejszych grupach, czasem nawet za pośrednictwem wideokonferencji, aby chronić najbardziej wrażliwych członków rodziny. Dlatego też Posłaniec i Cosmopolitan zdecydowały się zaoferować funkcje i filtr na Instagramie i Messengerze.

Filtr nuggetsów z Messengera, aby uczcić nowy rok

filtre-messenger

W celu zapewnienia radości i humoru filtr składa się z nadmuchiwanych balonów, które tworzą 2022, oraz kieliszka do szampana wypełnionego bryłkami. Gdy użytkownik stuka w ekran, uruchamia się animacja, która sprawia, że kieliszki zaczynają się brzęczeć. 

Aby aktywować ten filtr, wystarczy rozpocząć rozmowę wideo z innymi osobami na Messengerze lub Instagramie i stuknąć buźkę, aby otworzyć bibliotekę filtrów.

Kontakt

Biblioteka z filtrem Messengera przyciągająca młodych ludzi

Obecnie Messenger oferuje w swojej bibliotece 150 filtrów do robienia zdjęć i nagrywania filmów, a także do prowadzenia rozmów wideo. Użytkownicy mogą wypróbować kilka rodzajów filtrów, takich jak animacje wokół osób, zniekształcenia twarzy czy gry rzeczywistości rozszerzonej. 

Możliwość zintegrowania filtra Messengera jest strategią grupy, która stara się przyciągnąć do Messengera młodsze osoby i stara się zwiększyć wykorzystanie aplikacji przez młodsze pokolenia. W rzeczywistości młodsze pokolenia częściej korzystają ze Snapchata lub Instagrama i rzadko używają Messengera do komunikacji. W ten sposób, poprzez integrację filtrów Messengera, sieć chce odmłodzić się i przywrócić widoczność i radość z korzystania z niej. Możemy zatem lepiej zrozumieć, dlaczego Cosmopolitan i Messenger zdecydowały się na wprowadzenie filtra Messengera, który jest dość oryginalny i mniej konwencjonalny, aby dopasować się do młodych ludzi.

Przyszłość komunikatora w Meta

Wraz z ogłoszeniem przyszłości metavers pojawia się pytanie o przyszłość Messengera w grupie Meta. Rzeczywiście, ze względu na trudności z przyciągnięciem młodych ludzi do aplikacji, Messenger nie jest ani w świetnej formie, ani przydatny dla metavers. Dlatego odmłodzenie aplikacji komunikacyjnej jest ważne dla jej przyszłego rozwoju. Obecnie nie mamy żadnych dalszych informacji na temat ambicji grupy Meta dotyczących Messengera. Ale fakt, że oferuje filtry we współpracy z markami sugeruje, że zmiany w sieci społecznościowej dopiero się zaczynają.