Meta uruchamia akademię metaverse we Francji na początek roku szkolnego 2022

Meta umieściła metaverse w centrum swojej strategii rozwoju. Uruchomienie z Horizon Worlds Wraz z rozwojem różnych projektów, takich jak stworzenie wysokiej jakości zestawu słuchawkowego AR, firma macierzysta Facebooka przenosi się do metaverse, aby stać się liderem rynku. Wśród najnowszych ogłoszeń grupy, Meta ogłosiła uruchomienie swojej akademii metaverse we Francji na początek roku szkolnego 2022.

Szkoła metawersji

horizon-worlds-metavers

Szkoła, w której można się wszystkiego nauczyć metaverse Technologia przyszłości. Taką obietnicę składa akademia uruchomiona przez grupę. Przy tym nowym projekcie Meta współpracuje z siecią wolnych szkół Simplon.co która skupia ośrodki szkoleniowe dedykowane zawodom cyfrowym. Szkoła dąży do tego, aby technologia cyfrowa była dostępna dla jak największej liczby osób, wartości te są w pełni zgodne z celami Mety. Grupa chce bowiem stworzyć kompletny ekosystem, aby przewidzieć internet przyszłości i kolejne ewolucje.

Kontakt

Te bezpłatne szkolenia rozpoczną się jesienią 2022 roku w czterech dużych miastach: w Paryżu, Marsylii, Lyonie i Nicei. Na początek w każdym mieście zostanie przyjętych 20 osób. Na ten pierwszy rok grupa zapowiedziała, że przeszkolonych zostanie około 100 osób. Następnie szkolenie mogłoby zostać rozszerzone na inne miasta i kontynuować swój rozwój. Jeśli chodzi o program nauczania, nie jest wymagany żaden konkretny dyplom, aby uzyskać dostęp do szkolenia. Program jest zorganizowany w dwóch głównych fazach i będzie bardziej skupiony na 3D i interakcji w światach. Na początek, między trzema a sześcioma miesiącami, zostanie zorganizowana intensywna sesja, aby dać uczniom całą niezbędną i konieczną wiedzę na ten temat. Następnie będą oni pracować w firmach partnerskich przez okres od 12 do 18 miesięcy.

Metaverse - szansa, którą trzeba wykorzystać

Metaverse jest powszechnie zapowiadane jako technologia przyszłości. Skupia wszystkie obecne technologie, które zbiegają się w jednym miejscu. Gry online, e-commerce, sieci społecznościowe, telepraca… Ten równoległy wirtualny świat oferuje nowe, wyjątkowe możliwości rozwoju. Wielu graczy inwestuje więc w metaverse. Meta ze swoją wspomnianą wcześniej akademią, Epickie gry a nawet wpływowe gwiazdy, takie jak Snoop Dogg czy Kany West. 

Metaverse ma na celu otwarcie nowej ery w dziedzinie nowych technologii poprzez połączenie Web 2.0internet 3.0. Z blockchainem jako wspólnym wątkiem, obiecuje się nowy cyfrowy świat oparty na decentralizacji. Platformy takie jak np. Piaskownica lub Decentraland pozwalają nam tworzyć unikalne wirtualne doświadczenia i dają wyobrażenie o przyszłych projektach. Możemy się więc spodziewać, że w najbliższych latach zobaczymy kilka świetnych projektów!