Możesz kupić obiekty wirtualne dla Metaverse Horizon Worlds

Meta uruchamia aplikację do zakupu przedmiotów do wykorzystania w metaverse Horizon Worlds VR. Monetyzacja ta jest w tej chwili dostępna tylko dla niewielkiej liczby twórców.

Pierwszy krok w kierunku monetyzacji jego zastosowania

Aby przyciągnąć ludzi do swojej przyszłoścmetaverse Meta pozwoli użytkownikom tworzyć własne przedmioty, które Horizons World będzie sprzedawać. Ta aplikacja będzie początkiem równoległej gospodarki dla wirtualnych światów. Meta najpierw pozwoli użytkownikom kupować przedmioty już wykonane, ale potem odblokuje rynek.

Przedmioty te mogą być używane w światach wirtualnych, ale nie będzie można ich zabrać do innych światów.
Intencją Meta jest umożliwienie użytkownikom przenoszenia swoich towarów do innych aplikacji. Oczywiście na razie nie jest to możliwe, bo rynek Horizon Worlds nie jest jeszcze zbyt rozwinięty.

Obecnie ta nowa funkcja jest aktywna dla ograniczonej liczby twórców w celu naprawienia i zmodyfikowania napotkanych problemów, jednak prowizja w wysokości 25% od sprzedaży przedmiotów będzie również pobierana przez Metę od każdej transakcji. W celu zmotywowania użytkowników i twórców, niewielki bonus będzie oferowany twórcom z rosnącą miesięczną wydajnością.

Kontakt

W kierunku otwarcia Horizon Worlds na inne firmy VR?

Gigant e-commerce już wcześniej postawił stopę w świecie rozszerzonej rzeczywistości. Rzeczywiście, grupa uruchomiła swoją aplikację do rozszerzonej rzeczywistości w 2017 roku, Amazon AR View. Celem jest wizualizacja produktów zamieszczonych na stronie w rzeczywistości rozszerzonej. Technologia ta polega na nakładaniu na rzeczywistość elementów 2D/3D. Jest to bardzo przydatna funkcja dla internautów, dzięki której mogą dokonać projekcji i sprawdzić, czy dany produkt odpowiada ich oczekiwaniom. Aplikacja ta jest więc prawdziwą pomocą w zakupie.

W szczególności w 2018 roku nawiązano współpracę z firmą L’Oréal. Użytkownicy mogą następnie bezpośrednio wypróbować makijaż na sobie dzięki funkcji Try-On. Celem jest oczywiście poprawa doświadczenia klienta poprzez optymalizację i pomoc użytkownikom w projektowaniu. Opcja ta jest ciekawa w przypadku makijażu, szczególnie po to, aby zobaczyć jak wyglądają poszczególne odcienie i mieć pewność przy zakupie. Rzeczywistość rozszerzona stała się więc pełnoprawnym elementem procesu zakupowego w handlu detalicznym.

metaverse-horizon-worlds

Ponieważ MetaVerse jest wciąż w fazie rozwoju, wiele funkcji jest w fazie testów. Tak więc na 100% nic nie jest jeszcze pewne, a wirtualne obiekty mogą nie wyglądać tak jak w opisie wyjaśnionym powyżej. 

Dodatkowo amerykański gigant planuje otworzyć Horizon Worlds dla innych firm sprzedających headsety VR, aby zdemokratyzować swoje metaverse i uczynić je bardziej dostępnym.

Wyścig metaverse trwa.

Nie jest już zaskoczeniem, że Web3 nadeszła i wiele zmieni. Metaverse są bardzo popularne wśród marek, które chcą je stworzyć lub już w nie inwestują. W ten sposób można znaleźć Piaskownica czyli jedno z największych istniejących metaverse, którego specyfiką jest zaproponowanie trójwymiarowego uniwersum w pikselach. 

W tym metaverse wiele marek kupiło ziemie, aby zaoferować użytkownikom immersyjne doświadczenia. 

W ten sposób marki mogą poszerzyć swoje zainteresowania i opracować bardziej spersonalizowaną i oryginalną strategię marketingową dla odwiedzających.