Snapchat i Microsoft: filtry Snapchat są teraz dostępne w aplikacji Teams

Kilka miesięcy temu Snapchat zaprzestał produkcji oprogramowania Snap Camera, które umożliwiało korzystanie z kamery. Filtry Snapchat na streamach i wideokonferencjach. Decyzja ta została bardzo źle przyjęta przez wiele osób, ponieważ wielu streamerów używało filtrów Snapchat w swoich streamach.

Współpraca Snapchat i Microsoft w zakresie filtrów Snap

Teams to narzędzie do wideokonferencji stworzone przez Microsoft i jest prawdziwym hitem wśród profesjonalistów podczas spotkań. Dzięki temu partnerstwu Microsoft zamierza zoptymalizować doświadczenia użytkowników i przyciągnąć nowe pokolenia do Teams. 

Nie jest tajemnicą, że filtry Snapchat są szeroko stosowane w aplikacji przez młodych ludzi i jest to narzędzie, które jest już szeroko stosowane przez marki. Teams chce więc uczynić swoje oprogramowanie do wideokonferencji bardziej dostępnym, z opcją korzystania z filtrów Snapchat.

filtres snapchat sur microsoft teams

Microsoft

Na chwilę obecną w Microsoft Teams dostępnych jest tylko 20 filtrów Snapchat. Do wyboru są klasyczne filtry, a także bardziej zabawne i śmieszne, takie jak przytulanka na szyi.

Kontakt

Jak używać filtrów Snapchat w aplikacji Microsoft Teams?

utiliser les filtres snapchat sur microsoft teams

Microsoft

Podczas wideokonferencji kliknij “Efekt wideo”, a następnie Snapchat. Wszystkie dostępne filtry automatycznie pojawią się po prawej stronie ekranu, więc wszystko, co musisz zrobić, to wybrać ten, który chcesz.

Na dzień dzisiejszy filtry Snapchat w Microsoft Teams są dostępne tylko dla użytkowników, którzy zasubskrybowali usługę Zespoły do pracy. Microsoft ogłosił jednak, że filtry Snap będą stopniowo wdrażane na całym świecie w ciągu najbliższych kilku dni.

Rynek rzeczywistości rozszerzonej do wideokonferencji znów się rozwija

Jak wyjaśniono wcześniej, filtry Snapchata były już dostępne na wszystkich platformach wideokonferencyjnych i streamingowych dzięki Snap Camera. Jednak wraz z zamknięciem tego oprogramowania, które wcześniej było bezpłatne, nie było już możliwe korzystanie z filtra Snapchata na komputerze.

Kiedy ogłoszono zamknięcie Snap Camera, Snapchat nie podał konkretnego powodu. Jednak po ogłoszeniu partnerstwa między Snapchatem a Microsoft Teams możemy domyślić się powodu zamknięcia oprogramowania. Sugeruje to, że filtry w wideokonferencjach i strumieniach online mogą stać się interesującym rynkiem.