Sorare ogłasza nowe partnerstwo z włoską ligą piłkarską

sorare-football-partenariat

Sorare to platforma NFT specjalizująca się w piłce nożnej, na której można kupować i sprzedawać karty zawodników, aby skomponować swój idealny zespół. Po partnerstwie z ligą hiszpańską i niemiecką, teraz przyszła kolej na ligę włoską, która dołączyła do gry! 

Kontakt

Sorare, piłka nożna w NFT

Ta gra fantasy football polega na składaniu drużyny piłkarskiej przy użyciu NFT w postaci wirtualnych kart, aby rywalizować z przeciwnikami w meczach. Aby wygrać grę, wymagane są potężne i stosunkowo rzadkie karty. Te cyfrowe aktywa są następnie zbierane przez graczy. Piłka nożna i nowe technologie cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Widać to w szczególności w przypadku MetaSoccer, pierwsze piłkarskie metaverse, w którym możesz stworzyć swój własny klub, swoją drużynę i rozwijać ją. Świat piłki nożnej ewoluuje więc wraz z nowymi technologiami i sieć 3. 

Zapewnienie nowych możliwości na Sorare

W celu zdynamizowania zasady i wprowadzenia nowych funkcji, grupa nawiązuje współpracę z ligami. Na przykład Sorare ma już partnerstwo z hiszpańską i niemiecką ligą piłkarską. W lipcu ubiegłego roku grupa ogłosiła ekskluzywną współpracę z ligą włoską na sezon 2022/2023. Partnerstwa te pozwalają klubom zaistnieć w nowym uniwersum, zwielokrotniając swoją obecność, a tym samym nawiązując nowe więzi z internautami. Pojawienie się włoskiej dywizji na meczu to bardzo dobra wiadomość, gdyż “Włochy są prawdopodobnie jedną z największych społeczności na Sorare, dzięki wielkiej tradycji fantacalcio“To jest fantasy football. Rynek włoski stanowi więc dużą społeczność i aktywnie uczestniczy w rozwoju firmy. Na początku sierpnia było 17 klubów z taką umową i co nie jest zaskakujące, liczba ta ma się zwiększać wraz z kolejnymi partnerstwami.

Świat piłki nożnej i nowych technologii wciąż rozwija się o nowe zapowiedzi. Nie możemy się doczekać kolejnych nowości Sorare!