Instagram uruchamia własną aplikację Twitter

Wykorzystanie szansy związanej z upadkiem Twittera

Odkąd Elon Musk kupił Twittera, sieć społecznościowa odnotowała spadek i utratę użytkowników. Wielu użytkowników porzuciło aplikację, aby dołączyć do społeczności Mastodon, aby pokazać swój sprzeciw wobec przejęcia Twittera przez Elona Muska. Logiczne jest więc, że konkurenci powinni skorzystać z okazji, aby zdetronizować i zdobyć udział w rynku. To właśnie zamierza zrobić Instagram, uruchamiając nową aplikację, która będzie kopią Twittera.

Rośnie liczba publikacji tekstowych

Co więcej, Instagram zauważył, że użytkownicy jego aplikacji nie korzystają już z Insta w ten sam sposób. Instagram jest teraz używany głównie do prywatnych wiadomości, a kanał służy jedynie do odkrywania nowych rzeczy. Użytkownicy (poza twórcami, influencerami i markami) nie publikują już tak naprawdę treści na swoich profilach. Co więcej, coraz więcej osób przełącza swoje konta w tryb prywatny i nie udostępnia już niczego w sieci społecznościowej. 

Właśnie dlatego w marcu Instagram ogłosił ” zbadanie możliwości stworzenia autonomicznej, zdecentralizowanej sieci społecznościowej do udostępniania aktualizacji tekstowych “. A nowa funkcja została niedawno uruchomiona, umożliwiając Instagramowi ocenę, jak dobrze ten nowy trend jest odbierany przez użytkowników. Funkcja nazywa się “Notatki” i pozwala użytkownikom wyrażać siebie w formie tekstowej w aplikacji. Notatki te działają w podobny sposób jak historie, ponieważ są usuwane po 24 godzinach. Co więcej, tekst nie musi zawierać wielu znaków. Ten test jest dobrym sposobem na sprawdzenie, czy posty tekstowe działają w dłuższej perspektywie, a jak dotąd wielu użytkowników korzysta z nich regularnie.

Kontakt

Co wiemy o aplikacji: kopia Twitter

Na razie kopia Twitter nie ma oficjalnej nazwy, ale jest nazywana P92 lub Barcelona wewnętrznie przez ludzi, którzy ją rozwijają.

Aplikacja będzie zdecentralizowana z aplikacji Instagram, ale użytkownicy będą mogli łączyć się za pomocą swoich identyfikatorów Instagram. Umożliwi to połączenie ich profilu na Instagramie, a tym samym zachowanie obserwujących, nazwy użytkownika, biografii i certyfikacji w nowej sieci społecznościowej.

Instagram zapewnia, że aplikacja będzie również kompatybilna z Mastodon, aby umożliwić użytkownikom innych aplikacji interakcję z zewnętrznymi profilami, jeśli zawartość i profile są publiczne.

instagram lance une application textuelle pour copier Twitter

Jeśli chodzi o funkcje, użytkownicy będą mogli znaleźć wszystkie te z Twittera (ale ponownie odwiedzone przez Instagram), takie jak polubienia, odpowiedzi i retweety. Możliwe będzie również opublikowanie 500-znakowego tekstu wraz z filmami (do 5 minut), zdjęciami i linkami.

Kilka plotek twierdzą, że nowy Twitter może zostać oficjalnie uruchomiony na całym świecie pod koniec czerwca 2023 roku. Od pewnego czasu celebryci i czołowi sportowcy są zapraszani do korzystania z nowej aplikacji Instagrama przed jej oficjalną premierą, aby zachęcić użytkowników do dołączenia do platformy.

Łączenie profili użytkowników na Instagramie mogłoby również ułatwić rejestrację mniej optymistycznym użytkownikom i umożliwiłoby szybkie stworzenie ogromnego strumienia użytkowników, biorąc pod uwagę, że Instagram ma obecnie ponad 1 miliard subskrybentów.