Spojrzenie wstecz na zapowiedzi z ostatniego Keynote Apple

Apple właśnie ogłosiło wydanie swojego nowego systemu operacyjnego IOs 15.4 dla Iphone’a i Ipada. Ale jakie są najnowsze funkcje i produkty wydane? My mówimy więcej!

Nowe produkty Apple

Apple podczas ostatniego Keynote 8 marca zapowiedziało premierę nowego Iphone SE 3. Ten iphone jest uważany za wersję “przystępną” i będzie sprzedawany od 529 euro za 64 GB. Wyposażony w bardzo mocny chip i lepszą baterię, będzie też kompatybilny z sieciami 5G. Celem jest zaoferowanie iPhone’a w przystępnej cenie, przy jednoczesnym zachowaniu dużej mocy i płynności działania. Jeśli chodzi o Iphone’y, Apple zapowiedziało również wydanie Iphone’a 13 i 13 Pro w kolorze “alpejskiej zieleni” dostępnego w przedsprzedaży. 

Zapowiedziano również premierę Ipada Air piątej generacji. Ma lepsze przetwarzanie, w tym “ultra” chip M1, ulepszony aparat (12MP) i technologię śledzenia ruchu. Ten nowy, potężniejszy układ zasila także nowe Mac Studio dla profesjonalistów.

Apple zapowiedziało podczas Keynote premierę nowego monitora Studio Display, który towarzyszy premierze nowego Mac Studio, ale jest kompatybilny ze wszystkimi Macami z katalogu. Jego wspaniały 27-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 14,7 mln pikseli oferuje optymalną wydajność świetlną i pokrycie kolorów.

Kontakt

Apple: nowe funkcje, które pomogą nam w codziennym życiu

nouveaux-emojis-apple

Nowe emojis pojawią się wśród palety już dostępnych. Uzupełnią one istniejące, nadając im bardziej integracyjny wygląd. Dodano emojis nie związane z płcią, takie jak mężczyzna w ciąży. Dodano także nowe gesty dłoni. Dodatkowo rozszerzono wybór kolorów skóry dla uścisków dłoni: “To pierwszy raz, kiedy urządzenia Apple wspierają ten typ projektowania emoji w swoim natywnym zestawie emoji” mówi Emojipedia.

Wraz z IOs 15.4 dostępna będzie bardzo przydatna funkcja: uniwersalne sterowanie. Bez żadnej konfiguracji można korzystać ze zwykłych urządzeń peryferyjnych (mysz, klawiatura) i przełączać się np. z komputera Mac na iPada. Jest to bardzo praktyczna funkcja, zwłaszcza do łatwego upuszczania pożądanej zawartości gdzie chce.

W przypadku punktu poświęconego zdrowiu, istnieją różne funkcjonalności, które ułatwiają codzienne życie użytkowników. W przypadku przepustki zdrowotnej, na przykład, użytkownicy muszą po prostu zrobić zdjęcie kodu QR swojego zdrowia, aby dodać go do Apple Health/Apple Maps. Dzięki temu nie musisz przechodzić przez aplikację Tous Anti Covid. Ponadto maski nie są już obowiązkowe, ale w niektórych miejscach nadal są istotne. Tak więc jedną z najnowszych zapowiedzianych funkcji jest odblokowywanie swojego telefonu za pomocą maski, specjalnie dla Iphone 12 i 13. Usługa, która była już możliwa w przypadku Apple Watch, została rozszerzona na Iphony. 

Od strony praktycznej, możliwe jest teraz dodawanie notatek do haseł, aby uniknąć ich zapomnienia, co niestety łatwo się zdarza…. Wystarczy dodać notatki w menedżerze haseł dla każdego zarejestrowanego loginu: proste i bardzo przydatne!

shareplay-mise-à-jour

Najnowszą funkcją, o której chcemy opowiedzieć jest SharePlay. Dosłownie “wspólne odtwarzanie”, nowa aktualizacja ułatwia uruchomienie SharePlay poprzez zintegrowanie przycisku. Używając FaceTime jako przykładu, kiedyś trzeba było zacząć od połączenia przez FaceTime, a następnie przełączyć się na kompatybilną aplikację, aby wspólnie oglądać treści. Teraz możliwe jest udostępnianie w czasie rzeczywistym poprzez bezpośrednie uruchomienie SharePlay z obsługiwanych aplikacji (DisneyTik TokmyCanal…).

A co z rzeczywistością rozszerzoną?

Apple już teraz zajmuje się rzeczywistością rozszerzoną i chce rozwijać tę oś w kolejnych latach. W ten sposób marka Apple koncentruje swoją strategię na rzeczywistości rozszerzonej. W szczególności uruchomiła ona swój pierwszy w historii Apple Store z rozszerzoną rzeczywistością lub Zestaw słuchawkowy VR i AR do końca roku. 

Apple naprawdę chce zaprojektować swoje produkty i oprogramowanie w taki sposób, aby oferowały zoptymalizowane i unikalne doświadczenia związane z rzeczywistością rozszerzoną. Aby to osiągnąć, Apple integruje w swoich produktach zaawansowane aparaty i kamery, ekrany przystosowane do zanurzenia w świecie rozszerzonej rzeczywistości, czujniki ruchu i procesy graficzne. Wszystko to pozwala użytkownikom cieszyć się wiarygodnym, a przede wszystkim porywającym doświadczeniem rozszerzonej rzeczywistości.

Apple nie przestaje nas zaskakiwać każdego dnia nowymi funkcjami i zapowiedziami dotyczącymi rozszerzonej rzeczywistości, a my nie możemy się doczekać, co będzie dalej od marki!