Lemon8: nowa lifestylowa sieć społecznościowa od ByteDance

Firma macierzysta TikTok, ByteDance, jest w trakcie uruchamiania nowej sieci społecznościowej, aby przeciwdziałać możliwym zakazom korzystania z TikTok w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Lemon8 skontaktował się z wieloma twórcami treści w celu dołączenia do sieci społecznościowej.

Jak wygląda Lemon8?

Na razie, Lemon8 nie jest jeszcze dostępna, ale niektórzy twórcy uzyskali do niej dostęp w celu tworzenia treści dla aplikacji.

Lemon8 jest, w skrócie, skrzyżowaniem Instagrama i Pinteresta i ma na celu oferowanie treści edukacyjnych i lokalnych. Tematy obejmują modę, makijaż, podróże, jedzenie i stylizację włosów. Aplikacja ma na celu oferowanie przydatnych, lokalnych treści, aby użytkownicy mogli odkrywać miejsca i wskazówki blisko domu.

Pomysł ten tak naprawdę nie pochodzi od ByteDance, ponieważ w Chinach istnieje już podobna aplikacja o nazwie “Xiaohongshu” (lub Redbook). Zasada jest praktycznie taka sama, ponieważ jest to platforma do dzielenia się stylem życia i jest bardziej aplikacją w formacie bloga. Xiaohongshu ma obecnie wielu mikroinfluencerów w aplikacji i uruchomiła program monetyzacji, aby przyciągnąć więcej twórców i użytkowników do swojej aplikacji.

lemon8 de bytedance interface

Interfejs jest zbudowany prawie jak aplikacja TikTok, z dwoma kanałami wiadomości: Following i Pour toi. Następnie znajdziesz posty w formie pinezek, które wyglądają szczególnie podobnie do Pinterest. Na przykład twórcy opublikowali już treści takie jak “Nie przegap tych miejsc, gdy wybierasz się do Lalaport”. 

Na razie większość postów na Lemon8 jest w języku malezyjskim, ponieważ aplikacja jest dostępna tylko w tym kraju, ale niektóre treści w języku angielskim zaczynają się pojawiać, ponieważ twórcy zostali zaproszeni do dołączenia do sieci społecznościowej.

W przeciwieństwie do innych aplikacji, twórcy nie mają jeszcze możliwości zarabiania na swojej pracy, ale nie ma wątpliwości, że program ten zostanie szybko uruchomiony, gdy aplikacja zostanie rozpowszechniona na całym świecie.

Łatwe tworzenie treści

Aby zachęcić twórców do regularnego publikowania treści, Lemon8 oferuje szereg narzędzi do szybkiego tworzenia postów.

lemon8 réseau social byte dance exemple template

Istnieją szablony publikacji dla tematów, które chcesz poruszyć, więc nie musisz spędzać godzin na zastanawianiu się, co napisać. Na przykład, jeśli chcesz opublikować post na temat produktu do makijażu, który niedawno testowałeś, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedni szablon, dodać brakujące elementy i swoją opinię, i gotowe.

lemon8 réseau social de bytedance exemple éditeur d'image

Co więcej, w aplikacji wbudowany jest edytor zdjęć, dający możliwość dodawania tekstu lub elementów do zdjęcia. Można nawet szybko i bezpłatnie usunąć tło ze zdjęcia. Krótko mówiąc, wszystko zostało zrobione, aby uprościć tworzenie i publikowanie treści, dzięki czemu Lemon8 będzie pełen publikacji w momencie premiery.

Krótko mówiąc, wszystko jest robione w celu uproszczenia tworzenia i publikowania treści, aby Lemon8 był pełen publikacji po uruchomieniu.

Sercem aplikacji jest handel.

Biorąc pod uwagę wszystko, co już wiemy o Lemon8, łatwo zrozumieć, że aplikacja chce umieścić “handel społecznościowy” w swoim sercu. Aplikacja ta sprawi, że świat sieci społecznościowych będzie dostępny dla małych i średnich firm, które mają bardzo małą widoczność w innych sieciach społecznościowych ze względu na ograniczony budżet. SEO jest łatwiejsze w użyciu na Lemon8, ponieważ tekst i tytuł są elementami wyróżnionymi w aplikacji. Tak więc łatwo będzie przesunąć się w górę kanału wiadomości bez konieczności płacenia za sponsorowanie treści.

Podsumowując, uruchamiając tę aplikację, ByteDance chce nadal ugruntowywać swoją pozycję na rynku sieci społecznościowych, a oferując Lemon8, jest wysoce prawdopodobne, że aplikacja przyciągnie dużą liczbę użytkowników na całym świecie. Dlatego ważne jest, aby projektanci i firmy uważnie obserwowali rozwój tej sieci społecznościowej, aby jej nie przegapić.