Okulary rzeczywistości rozszerzonej, znane również jako okulary AR, to okulary, które pozwalają użytkownikom zanurzyć się w rzeczywistości rozszerzonej. Niezależnie od tego, czy chodzi o profesjonalistów, czy osoby prywatne, okulary AR oferują wiele możliwości i stają się coraz bardziej popularne. Dowiedz się więcej o najlepszych okularach rzeczywistości rozszerzonej i nadchodzących projektach.

Google Glass Enterprise Edition: okulary AR dla firm

lunettes a realite augmentee google

Małe i lekkie okulary do rzeczywistości rozszerzonej Google Glass Enterprise Edition obiecują firmom wysoką produktywność i długotrwały komfort. Oferują one szereg korzyści, w tym 

 • waga: 51 gramów
 • Pamięć: 32 GB pamięci / 3 GB pamięci RAM
 • pole widzenia: 83 stopnie
 • Autonomia: 8 godzin
 • bateria: 1000 mAh
 • Jakość zdjęć: 8 MP / 1080p Wideo

Ale to nie wszystko, wynalazek Google idzie jeszcze dalej, oferując system operacyjny Android Open Source jak również USB-C. Bardzo dyskretne, zapewniają pracownikom niezakłócony widok i mogą być przechowywane między zadaniami, co jest ważne w przypadku czynności konserwacyjnych lub logistycznych. 

Pod względem ceny okulary Google są jednymi z najbardziej przystępnych na rynku najtańszy z cenami zaczynającymi się od 1 250€ i rośnie w zależności od sprzedawcy detalicznego i kraju.

Okulary Hololens firmy Microsoft

Zaprezentowane na targach Mobile World Congress (MWC) okulary Hololens firmMicrosoft oferuje szeroki zakres funkcji do różnych zastosowań. Należą do nich Zwiększona immersja dzięki wykryciu 21 punktów artykulacji na dłoniach, umożliwiając manipulowanie obiekty holograficzne jakby były prawdziwymi obiektami. Co więcej, dzięki wykrywaniu tęczówki, użytkownicy mogą połączyć się ze swoim kontem Microsoft w mgnieniu oka, nawet jeśli noszą okulary. W przeciwieństwie do Google Glass Enterprise Edition, Hololens 2 to jedne z najcięższych okularów na rynku, ważące ok. 566 gramów choć nadal jest całkiem znośny. Inne ważne funkcje obejmują 

 • Pamięć: 4 GB pamięci systemowej DRAM LPDDR4X
 • Autonomia: od 2 do 3 godzin aktywnego użytkowania
 • Rozdzielczość ekranu: silniki światła 2k 3:2

Cena sprzedaży została ustalona na około 3 500 EUR i rośnie w zależności od sprzedawców detalicznych, z których wszyscy obiecują gwarancja do 1 roku użytkowania.

Kontakt

Okulary rzeczywistości rozszerzonej firmy Epson

Japońska firma Epson również rozpoczęła działalność w dziedzinie okularów rzeczywistości rozszerzonej, oferując dwa modele.

Epson Moverio BT-40

lunettes a realite augmentee epson

Idealne dla profesjonalistów w ruchu, okulary przeciwsłoneczne Moverio BT-40 mogą być używane do tworzenia niepowtarzalnego wizerunku. wirtualna stacja robocza o każdej porze dnia. Co więcej, użytkownicy mogą łatwo podłączyć swoje urządzenia elektroniczne (smartfony, tablety i komputery) dzięki funkcji USB-C i wyświetlanie Full HD 1080p. La Technologia Si-OLED firmy Epson umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości wirtualnych ekranów z doskonałym odwzorowaniem kolorów.

Okulary można nosić na okularach korekcyjnych i korzystać z : 

 • waga: 95 gramów
 • Autonomia: 5 godzin
 • pamięć wewnętrzna: 64 GB
 • Rozmiar ekranu: 120 cali w odległości 5 metrów
 • pole widzenia: 34 stopnie

Cena rynkowa okularów zaczyna się od 636 euro, co jest bardzo przystępne dla profesjonalistów i pomaga poprawić jakość życia ludności. jakość ich pracy.

Epson Moverio BT-300

lunettes a realite augmentee epson

Okulary rozszerzonej rzeczywistości Moverio BT-300 stały się tematem rozmów. Wyświetlacz HD i kamera o wysokiej rozdzielczości zapewniają wysokiej jakości widzenie, choć ograniczone do obwodu nie większego niż 23 stopnie. Aby zapewnić widzenie w rzeczywistości rozszerzonej, okulary są wyposażone w małe ekrany. 0,43-calowy wyświetlacz HD OLED i są widoczne nawet w okularach korekcyjnych. Krótko mówiąc, okulary Moverio BT-300 są niezwykle praktyczne podczas takich czynności jak pilotowanie dronów dzięki małym ekranom, ale niekoniecznie nadają się do pracy, w przeciwieństwie do Google Glass Enterprise Edition.

Mają one jednak kilka interesujących cech: 

 • waga: 69 gramów
 • Autonomia: 6 godzin
 • pamięć zewnętrzna: 32 GB na karcie microSD
 • Rozmiar ekranu: szerokokątny panel 0,43 cala (16:9)

Cena jest również częścią korzyści W przeciwieństwie do innych okularów AR, Moverio BT-300 zaczyna się od 860 euro. Jego cena jest całkowicie uzasadniona, biorąc pod uwagę najnowocześniejszą technologię, którą wykorzystuje.

Okulary AR Nreal Light

Okulary oferowane przez chiński start-up Nreal mają bardzo obiecującą specyfikację techniczną. Po pierwsze, dzięki rozszerzonej rzeczywistości pozwalają użytkownikom widzieć, poruszać się i wchodzić w interakcje z ich wirtualnym środowiskiem. Również, Nreal Light są jedynymi okularami rozszerzonej rzeczywistości, które korzystają z 5G aby z nich skorzystać, należy pobrać aplikację Vodafone 5G Reality AR dostępną pod adresem Android i IOS.

lunettes a realite augmentee hololens

Podobnie jak większość innych okularów AR, Nreal Light ma połączenie z komputerem. USB-C wymagane do połączenia okularów ze smartfonem za pomocą kabla. Od głośniki są zintegrowane z zausznikami okularów, aby nadawać dźwięk wychodzący, umożliwiając obejrzeć film lub zadzwonić z okularami.

Oto pozostałe korzyści które okulary oferują użytkownikom: 

 • waga: 79 gramów
 • Autonomia: 5 godzin
 • Rozmiar ekranu: 7 cali
 • Rozdzielczość ekranu: 2 ekrany OLED o rozdzielczości 3840 x 1080 pikseli

Okulary rzeczywistości rozszerzonej w przygotowaniu dla Meta

W 2027 roku Meta zamierza wprowadzić na rynek okulary rozszerzonej rzeczywistości. Obecnie noszą one nazwę kodową Orion Okulary będą składać się z wizjer Wizjer do wyświetlania przychodzących wiadomości tekstowych. Mogą również skanować kody QR i tłumaczyć tekst w czasie rzeczywistym. Jednak najciekawszą funkcją jest wprowadzenie funkcji interfejs neuronowy” bransoletka. Ta bransoletka będzie kontrolować okulary za pomocą ruchów dłoni, a dokładniej poprzez interpretację impulsów nerwowych. W przyszłości będzie w stanie interpretować ruchy i artykulacje dłoni i palców, aby symulować wirtualny touchpad i umożliwić użytkownikowi pisanie masażu bez żadnego wsparcia.