Niantic chce zrewolucjonizować branżę dzięki rozszerzonej rzeczywistości

niantic-pokemon-réalité augmentée

Niantic, założyciel wraz z The Pokémon Company bardzo znanej gry Pokémon Go, ma chęć wymyślenia na nowo branży rozszerzonej rzeczywistości i gier wideo. Ale jakie są jego plany? Podsumujmy je razem!

Rzeczywistość rozszerzona

Rzeczywistość rozszerzona, znana również jako AR, polega na nakładaniu na rzeczywistość elementów 2D i/lub 3D. Dzięki połączeniu rzeczywistości i cyfry można zaoferować unikalne doświadczenia i pomóc internautom w odkrywaniu nowych rzeczy. Rzeczywistość rozszerzona może przybierać różne formy. Jest szczególnie popularny nsieci społecznościowe z filtrami. Instagram, Snapchat, Tik Tok, Pinterest… Efekty AR dają użytkownikom możliwość projekcji siebie i zobaczenia finalnego renderingu, co jest idealnym rozwiązaniem! Obecnie powszechne jest widzenie rozszerzonej rzeczywistości zintegrowanej z grami wideo, takimi jak na przykład Pokémon Go.

Kontakt

Pokémon go

Uruchomiona w lipcu 2016 roku, ta mobilna gra wideo szybko stała się jedną z najpopularniejszych gier wśród użytkowników. Wystarczy przejść się ulicą ze swoim smartfonem, by na ekranie pojawiły się pokemony, schwytać je, ale także walczyć na arenach. Ostatecznym celem jest złapanie pokemonów, aby stopniowo zdobywać poziom. A więc, Pokémon Go wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną, aby nałożyć wirtualny świat gry na rzeczywistość i sprawić, że wizualne elementy gry pojawią się w rzeczywistych miejscach, takich jak ulica, szkoła, park i wszystkie możliwe lokalizacje. Rzeczywistość staje się wtedy gigantyczną grą, w której wszystko jest możliwe po prostu po wzięciu do ręki smartfona i przejściu się po świecie. 

Rewolucja w AR

Niantic to jedna z najbardziej zaawansowanych i wiodących grup w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości. Po sukcesie Pokémon Go i wielu innych projektów, grupa ma teraz na celu uczynienie rzeczywistości rozszerzonej powszechną w przemyśle i dla przedsiębiorstw, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu.

Niantic rozwija i wydaje nowe projekty w tym zakresie. Tak jest np. w przypadku systemu pozycjonowania wizualnego Statek świetlny VPS. Funkcja ta ma na celu zintegrowanie doświadczeń AR z rzeczywistością w sposób naturalny i optymalny. Inny projekt grupy, tj. Ognisko która pozwala użytkownikom znaleźć swoich znajomych na podstawie ich wspólnej lokalizacji. Jest to również ciekawe narzędzie do śledzenia nowości i nadchodzących wydarzeń, w których można wziąć udział. Dzięki tym dwóm narzędziom Niantic chce scentralizować swoje działania, jednocześnie podkreślając swoją obecność w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości. 

Niewątpliwie grupa będzie się nadal rozwijać i będą ogłaszane nowe projekty, aby zapewnić wyjątkowe, innowacyjne i oryginalne doświadczenia immersyjne. 

Ty też możesz włączyć rzeczywistość rozszerzoną do swoich strategii marketingowych dzięki filtrom dla sieci społecznościowych!