Nike oferuje NFT w metaverse z RTFKT

Dzięki przejęciu RTFKT, Nike kontynuuje tworzenie NFT w metaverse. Trampki, bluzy… Zdradzamy więcej!

NFT by Nike

Duża amerykańska grupa kupiła studio projektowe NFT RTFKT z ambicją stworzenia obiekty wirtualne. RTFKT, wym. ArtefaktFirma wyprodukowała różne kolekcje NFT i partnerstwa, zwłaszcza w zakresie tworzenia awatarów 3D. Rzeczywisty majątek sieć 3 Marka Nike postanowiła się dostosować i zaoferować atuty związane z nowymi technologiami. Dotyczy to zwłaszcza świata sneakersów, który stopniowo zmierza w kierunku NFT. W kwietniu 2022 roku marka odzieży sportowej wydała m.in. CryptoKicks, słynnych cyfrowych trenerów stworzonych przez markę.

Kontakt

nike-nft

Nike nie poprzestaje na tym i kontynuuje wypuszczając tego lata czarną bluzę z kapturem wyposażoną w NFC wbudowane w tkaninę rzeczonej bluzy, czyli układ umożliwiający wymianę informacji pomiędzy dwoma urządzeniami wyposażonymi w chip. Chip ten pozwala następnie kupującym na wykorzystanie swoich smartfonów do interakcji z bluzą i skorzystania z opcji rozszerzonej rzeczywistości za pomocą kodu QR. Na przykład, użytkownicy mogą dodać cyfrowe skrzydła anioła i różne akcesoria, aby spersonalizować i wirtualnie zwizualizować swoje NFT. Bluza będzie dostępna w formie fizycznej z datą premiery w grudniu. 

Obecność w sieci 3

Łącząc fizyczne i wirtualne, Nike oferuje swoim użytkownikom różne doświadczenia, każde bardziej zaskakujące od poprzedniego. Ważne stało się dziś oferowanie immersyjnych i oryginalnych doświadczeń, aby przykuć uwagę internautów i wyróżnić się. To właśnie robi Nike tworząc NFT i rozwijając swoją obecność w metaverse. Pod koniec 2021 roku grupa uruchomiła. Nikeland, wirtualna przestrzeń w Roblox gdzie internauci są zanurzeni w uniwersum marki i mogą przeżywać doświadczenia dzielone z innymi użytkownikami. Dzięki własnemu metaverse, główna marka odzieży sportowej zaznacza swoją obecność i oferuje optymalne doświadczenia hybrydowe, idealne do dalszego rozwoju i mieszania różnych światów!