Meta Quest 3: nowy zestaw słuchawkowy Meta dwa razy potężniejszy

Wciąż bezpośrednio konkurując z Apple, Meta onieśmiela rynek, prezentując swój zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej Meta Quest 3. Jest to pierwszy zestaw słuchawkowy, który zostanie udostępniony szerokiej publiczności, z funkcjami rozszerzonej rzeczywistości obejmującymi pełnokolorowe obrazy o wysokiej wierności.

Przypomnienie o rzeczywistości mieszanej

Na skrzyżowaniu rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej znajduje się rzeczywistość mieszana, zaawansowana technologia oferująca użytkownikom wysoki stopień precyzji i szeroki zakres funkcji. Dzięki swoim najnowocześniejszym możliwościom, rzeczywistość mieszana jest w stanie rozpoznać i uwzględnić rzeczywiste środowisko użytkownika, obliczyć pozycję dokładnie i w czasie rzeczywistym, umożliwiając jednocześnie fizyczną interakcję z elementami 3D za pomocą prostych gestów. Właśnie z tych powodów Meta zdecydowała się zintegrować rzeczywistość mieszaną z zestawem słuchawkowym Meta Quest 3, oferując użytkownikom prawdziwie wciągające wrażenia.

Kontakt

Różnorodność kasku Meta Quest 3

Zestaw słuchawkowy oferuje szereg nowych funkcji zaprojektowanych w celu zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń.

Lepsza wydajność z obiektywami Pancake

W celu zmniejszenia rozmiaru kasku i uczynienia go bardziej poręcznym dla użytkowników, Quest 3 posiada soczewki Pancake w taki sam sposób jak Quest Pro. Soczewki te zmniejszają rozmiar kasku o 40% w porównaniu z Quest 2, bez wpływu na rozdzielczość ekranów, poza tym, że działają znacznie lepiej niż inne kaski.

controleurs touch plus meta quest 3

Nowe kontrolery Touch Plus

Kontrolery zestawu słuchawkowego również zostały przeprojektowane i ulepszone, z nowymi kontrolerami Touch Plus umieszczonymi w połowie drogi między tymi z Quest 2 i Quest Pro. Meta zdecydowała się usunąć pierścienie śledzące, które wcześniej znajdowały się wokół kontrolerów, ale teraz są zintegrowane z kaskiem dzięki czujnikom śledzącym. Zestaw słuchawkowy Quest 3 jest nadal kompatybilny z kontrolerami Touch Pro, ale będziesz musiał po prostu kupić oba produkty osobno.

capteurs meta quest 3

Zintegrowane czujniki

Zestaw słuchawkowy Meta Quest 3 ma trzy czujniki widoczne z przodu, z których jeden, zwany czujnikiem głębi, umożliwia wciągające wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej o lepszej jakości niż Quest Pro. Dwa inne czujniki, umieszczone w dolnych rogach, są przeznaczone do śledzenia, ale zestaw słuchawkowy nie ma czujników do śledzenia oczu lub mimiki twarzy.

Zdobądź hełm Meta Quest 3

Zestaw słuchawkowy oferuje szereg nowych funkcji zaprojektowanych w celu zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń.

Cennik

Pierwsza cena Meta Quest 3 we Francji wynosi 569,99 euro za wersję 128 GB. Druga wersja z większą przestrzenią dyskową zostanie zaprezentowana wkrótce. W odniesieniu do zestawu słuchawkowego Apple Reality Pro cena oferowana przez Metę jest znacznie bardziej atrakcyjna dla ogółu społeczeństwa. Tymczasem niższe modele marki doczekają się obniżki cen, zwłaszcza Quest 2, który będzie oferowany w cenie 349,99 euro za wersję 128 GB.

Regulamin

Podobnie jak Quest 2, nowy kask Mety nie jest zalecany do użytku przez osoby poniżej 13 roku życia i jest zabroniony do jakiegokolwiek innego użytku, który jest nielegalny lub zagraża życiu innych.