Przegląd kasku Apple Reality Pro

Ostatnio pojawiły się informacje o nowym zestawie słuchawkowym Reality Pro firmy Apple. Rzeczywiście, ten ostatni nie został jeszcze wydany, ale wiele cech i właściwości stało się publicznych, aby wprowadzić i stworzyć potrzebę tego nowego produktu. Apple nie uczyniła jeszcze premiery Reality Pro oficjalną i informacje zawarte w tym artykule mogą ulec zmianie, gdy headset trafi do sprzedaży. Na przykład nazwa headsetu nie jest jeszcze tak naprawdę określona, ponieważ amerykańska firma wciąż waha się pomiędzy “Reality Pro” a Reality One.

Specyfikacja techniczna zestawu słuchawkowego Reality Pro

Zanim opowiemy o funkcjach zestawu słuchawkowego Reality Pro, przyjrzyjmy się najpierw jego aspektom technicznym i fizycznym.

Rzeczywiście, ten mały klejnot składa się z wariantu chipu M2 obecnego w najnowszych Macach i iPadach. Procesor wspomoże układ w zarządzaniu grafiką oraz rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną. Do obsługi zestawu słuchawkowego, Apple zdecydowało się na stworzenie zewnętrznej baterii. Rzeczywiście, ze względu na komfort związany z przegrzewaniem się headsetu oraz ze względu na dłuższą pracę na baterii, bateria nie będzie zintegrowana z headsetem. Jej rozmiar będzie wynosił 15cm długości i kilka centymetrów szerokości (dwa Iphony 14 pro Max ułożone w stos). Bez problemu zmieści się więc w kieszeni użytkownika.

Kontakt

casque Reality Pro d'Apple

Jeśli chodzi o sam headset, to będzie on wykonany ze szkła, aluminium i pianki i będzie miał kształt dopasowany do twarzy użytkownika. Reality Pro będzie posiadał dwa ekrany o ultra wysokiej rozdzielczości wykonane przez Sony oraz będzie posiadał 15 wewnętrznych i zewnętrznych kamer, które mogą śledzić ruchy rąk i oczu.

Jak na razie zestaw słuchawkowy Apple Reality Pro jest dobrze przemyślany na papierze, ale jak wyjaśniono wcześniej, wszystkie te cechy mogą się zmienić przed oficjalną zapowiedzią.

Cechy zestawu słuchawkowego Reality Pro

Headset Reality Por będzie więc headsetem rzeczywistości mieszanej. To znaczy, że integruje część rzeczywistość rozszerzona oraz część związaną z wirtualną rzeczywistością. Użytkownicy będą mogli dowolnie przełączać tryby za pomocą przycisku na górze zestawu słuchawkowego.

Niezależnie od tego, z jakiego trybu korzystasz, interfejs będzie taki sam jak na Iphone’ach i Ipadach. Rzeczywiście, ikony aplikacji będą ułożone w siatki, a widżety będą wyświetlać pogodę, kalendarz i e-maile. Ten zestaw słuchawkowy ma na celu stworzenie interfejsu Apple bezpośrednio w otoczeniu danej osoby. Ponadto asystent głosowy Siri pozwoli użytkownikom na pisanie tekstu bez konieczności korzystania z klawiatury numerycznej. Użytkownicy będą więc mogli odpowiadać na e-maile lub wiadomości z poziomu swojego zestawu słuchawkowego.

Flagową funkcją zestawu słuchawkowego Reality Pro będą wideorozmowy i immersyjne wideo.

Połączenia wideo

Dzięki wydajnym kamerom i procesorowi, podczas rozmowy wideo użytkownicy będą mogli zobaczyć ultrarealistyczne awatary drugiej osoby. Dzięki temu użytkownik będzie miał wrażenie, że rozmawia z osobą znajdującą się bezpośrednio przed nim. Funkcja ta będzie jednak dostępna tylko dla połączenia dwuosobowego, gdyż wymaga zbyt dużej mocy.

Filmy wciągające

Apple chce również zrewolucjonizować świat immersyjnego wideo za pomocą bardzo specyficznej funkcji. Dzięki wsparciu Disneya i Dolby Laboratorie, osoby posiadające Apple TV+ będą mogły oglądać filmy i materiały sportowe na dużym ekranie za pomocą zestawu słuchawkowego Reality Pro.

W celu zapewnienia wydajnego i skutecznego zestawu słuchawkowego, Apple dało również możliwość deweloperom tworzenia narzędzi i oprogramowania poprzez xrOS w celu ewolucji ekosystemu Reality Pro.

Cena kasku i data premiery

Apple nie zapowiedziało jeszcze oficjalnie zestawu słuchawkowego Reality Pro, ale firma mówiła o potencjalnej zapowiedzi w czerwcu 2023 roku. Headset mógłby na pewno trafić do sprzedaży we wrześniu 2023 roku, ale na razie będzie dostępny tylko w USA. Otwarcie rynku we Francji spodziewane jest pod koniec 2023, na początku 2024 roku. Apple tłumaczyło, że produkcja słuchawek rozpocznie się w lutym, ale na razie nie mamy więcej informacji. 

Jeśli chodzi o cenę, to taki headset będzie sprzedawany na początek za 3000$. Apple nie ma na celu osiągnięcia zysku na tym headsecie, ale chce zapewnić sobie miejsce na rynku headsetów i okularów mieszanej rzeczywistości. Ponadto powstaje drugi headset, który będzie znacznie tańszy od headsetu Reality Pro, który zostanie wydany jako pierwszy. Rzeczywiście, drugi model zostanie wyceniony na 1500$, co nadal jest wysoką ceną, ale biorąc pod uwagę jego możliwości, jest rozsądne.